Wojna AutoMapy z piratami

Strona główna Aktualności

O autorze

Zatrzymanie sprzętu używanego do nielegalnej działalności oraz pociągnięcie do odpowiedzialności finansowej kilkunastu osób handlujących nielegalnymi wersjami systemu do nawigacji satelitarnej AutoMapa to pierwsze efekty współpracy producentów programu z firmą Lege-Artis-Service.

Działaniami objęto obszar całej Polski, a naruszenia prawa są systematycznie wykrywane i likwidowane przez policję. Dzięki obsłudze firmy Lege-Artis-Service w ciągu ostatnich trzech miesięcy, oprócz konfiskaty mienia i nałożonych grzywny na piratów, udało się zminimalizować ilość nielegalnych wersji AutoMapy na aukcjach Allegro oraz eBay.

Pomijając typowe zatrzymania handlarzy nielegalnego oprogramowania, np. na bazarach lub giełdach komputerowych, doszło również do wykrycia naruszeń praw autorskich AutoMapy u oficjalnego sprzedawcy. W ramach prowadzonych postępowań policja zabezpiecza sprzęt komputerowy oraz płyty z nielegalnym oprogramowaniem.

Mieliśmy przypadek sprzedawcy oprogramowania, który w sklepie, oprócz oryginalnych wersji AutoMapy, oferował "spod lady" niektórym swoim klientom wersję piracką. Konsekwencje posiadania nielegalnej AutoMapy to nie tylko sankcje karne, konieczność zapłaty odszkodowania i odpowiedzialność cywilna, to także ogromne utrudnienie w funkcjonowaniu sklepu czy firmy sprzedającej oprogramowanie - mówi przedstawiciel firmy Lege-Artis-Service, który ze względu na prowadzone działania operacyjne poprosił o nie publikowanie nazwiska.

W czerwcu br. producenci programu AutoMapa podpisali umowę z firmą Lege-Artis-Service. Firma ma wieloletnią praktykę w ochronie praw autorskich, patentowych, znaków towarowych oraz w walce z nieuczciwą konkurencją w branżach: odzieżowej, paliwowej, farmaceutycznej, kosmetycznej, zabawkarskiej.

© dobreprogramy
s