Wojna Krwi: Wiedźmińskie Opowieści Wojna Krwi: Wiedźmińskie Opowieści

Strona główna iOS Gry Strategiczne
Pobierz program
lub zeskanuj:

Wojna Krwi: Wiedźmińskie Opowieści (Thronebreaker) to gra CD Projekt RED, czyli studia odpowiedzialnego za serię Wiedźmin. Tytuł łączy elementy znane z przygodówek, cRPG-ów oraz karcianek.

Osoby, które nie miały do czynienia z Dzikim Gonem czy też poprzednimi Wiedźminami od CD Projekt RED, bez problemu zrozumieją fabułę Wiedźmińskich Opowieści. Akcja Wojny Krwi rozgrywa się bowiem przed historią opowiedzianą we wcześniejszych grach polskiego studia. Scenariusz osadzony w czasach II wojny z Nilfgardem skupia się na losach królowej Lyrii i Rivii, czyli Meve. Twórcy położyli duży nacisk na historię, dlatego też całość wystarcza na około 30 godzin zabawy.

Wojna Krwi: Wiedźmińskie Opowieści toczy się na mapie, którą obserwujemy z perspektywy rzutu izometrycznego. Poruszając się po kolejnych lokacjach bierzemy udział w rozmaitych przygodach, rozmawiamy z postaciami niezależnymi, rekrutujemy jednostki, ulepszamy obozowisko i gramy oczywiście w Gwinta. Nieodłącznym elementem rozgrywki jest więc kolekcjonowanie coraz lepszych kart do swojej talii.

Bardzo ciekawa jest geneza powstania gry Wojna Krwi: Wiedźmińskie Opowieści. Początkowo autorzy chcieli przygotować dodatkowe kampanie fabularne do Gwinta: Wiedźmińskiej Gry Karcianej. Ostatecznie zrezygnowano z tego pomysłu, bo tworzone przez nich dzieło rozrosło się do nieoczekiwanych rozmiarów, w efekcie czego światło dzienne ujrzała Wojna Krwi: Wiedźmińskie Opowieści.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!