Wolfram vs Google - niedługo pierwsze starcie

Strona główna Aktualności

O autorze

W marcu pisaliśmy o zapowiedzi nowej wyszukiwarki, która w opinii niektórych specjalistów może stać się realnym zagrożeniem dla potentata wyszukiwarek Google.

Stephen Wolfram opublikował materiał wideo z pierwszej oficjalnej prezentacji swojej wyszukiwarki Wolfram, która ma wystartować w maju tego roku.

Na czym polega nowa jakość? W dużym uproszczeniu polega ona na wykorzystaniu technologi Computational Knowledge Engine - w wolnym tłumaczeniu - obliczeniowego silnika wiedzy. Silnik ten systematycznie zbiera i wzbogaca zasoby danych, które można przeszukiwać poprzez frazy formułowane w naturalnym języku. Na podstawie tych fraz silnik oblicza wynik dla danego zapytania, prezentując go w formie graficznej.

Zapowiedzi nowej wyszukiwarki musiały zrobić duże wrażenie na konkurencji, ponieważ w dniu prezentacji Google uruchomiło nową usługę prezentacji wyników wyszukiwania, bardzo podobną do tej zapowiadanej w Wolframie. Jej działanie można zobaczyć na krótkim filmiku.

Co z tego wyniknie? Odpowiedź poznamy już niedługo.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieRecenzja Xiaomi Mi Mix 2S. Naprawdę świetnie, ale jeszcze bez perfekcji