r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

WolframAlpha 1.8

Strona główna iOS Edukacja i nauka Matematyka, statystyka i informatyka

WolframAlpha najprościej nazwać wyszukiwarką, która odpowiada na pytania sformułowane w języku naturalnym. Dzięki swojej specyfice doskonale sprawdza się przy rozwiązywaniu zadań matematycznych.

Aplikacja WolframAlpha zapewnia nam lepszy dostęp do strony z poziomu naszych urządzeń mobilnych. Kluczową część ekranu stanowi okno wyszukiwania. Poza językiem matematycznym, obsługuje ona zapytania w języku angielskim. Wsparcie dla języka naturalnego oznacza, że nasze pytania możemy formułować w naturalny sposób. Jeżeli chcemy się dowiedzieć jaki kraj w europie ma najmniejszy przyrost naturalny, możemy zadać pytanie w takiej właśnie formie.

r   e   k   l   a   m   a

O wiele bardziej uniwersalnym zastosowaniem dla WolframAlpha jest wsparcie języka matematycznego. Wystarczy odpowiednio zapisać równianie, zapytać o funkcje itp., aby otrzymać dokładne rozwiązanie, opisy i wykresy. Aplikacja dysponuje swoją własną klawiaturą, która pomaga wprowadzać równania matematyczne.

Niestety WolframAlpha na urządzenia mobilne jest aplikacją płatną. Jego cena to około 10 zł (2,69 €). Nie dysponuje darmową wersją testową.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.