reklama

Wolny kodek wideo od Suna

Strona główna Aktualności

O autorze

Firma Sun poinformowała o swoich planach dotyczących stworzenia kodeka wideo, który swoje zastosowanie znalazłby w Internecie.

Open Media System (OMS) to nowy projekt, którego założeniem jest stworzenie otwartego i darmowego kodeka wideo, który swoje zastosowanie znalazły np. w serwisach Web 2.0. Według informacji podanych przez producenta kodek opierać ma się o technologie H.26x i ma być alternatywnym rozwiązaniem w stosunku do Adobe Flash i H.264.

Warto wspomnieć, iż również firma Adobe pracuje obecnie nad wprowadzeniem nowego formatu zapisu wideo, który podobnie jak inicjatywa Suna byłby projektem otwartym. CinemaDNG, bo taką ma nosić nazwę wspomniany kodek, opierać się ma o specyfikację Digital Negative Specification, która obecnie wykorzystywana jest do przechowywania materiałów RAW z aparatów cyfrowych. Zgodnie z założeniem firmy Adobe, format CinemaDNG ma ułatwić profesjonalną obróbkę materiałów wideo oraz ich archiwizację.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić