r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Wolny kodek wideo od Suna

Strona główna Aktualności

Firma Sun poinformowała o swoich planach dotyczących stworzenia kodeka wideo, który swoje zastosowanie znalazłby w Internecie.

Open Media System (OMS) to nowy projekt, którego założeniem jest stworzenie otwartego i darmowego kodeka wideo, który swoje zastosowanie znalazły np. w serwisach Web 2.0. Według informacji podanych przez producenta kodek opierać ma się o technologie H.26x i ma być alternatywnym rozwiązaniem w stosunku do Adobe Flash i H.264.

Warto wspomnieć, iż również firma Adobe pracuje obecnie nad wprowadzeniem nowego formatu zapisu wideo, który podobnie jak inicjatywa Suna byłby projektem otwartym. CinemaDNG, bo taką ma nosić nazwę wspomniany kodek, opierać się ma o specyfikację Digital Negative Specification, która obecnie wykorzystywana jest do przechowywania materiałów RAW z aparatów cyfrowych. Zgodnie z założeniem firmy Adobe, format CinemaDNG ma ułatwić profesjonalną obróbkę materiałów wideo oraz ich archiwizację.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   

Trwa konkurs "Ogól naczelnego", w którym codziennie możecie wygrać najnowsze maszynki systemowe Hydro Connect 5 marki Wilkinson Sword.

Więcej informacji

Gratulacje!

znalezione maszynki:

Twój czas:

Ogól Naczelnego!
Znalazłeś(aś) 10 maszynek Wilkinson Sword
oraz ogoliłaś naszego naczelnego!
Przejdź do rankingu
Podpowiedź: Przyciśnij lewy przycisk myszki i poruszaj nią, aby ogolić brodę.