World Cyber Games 2005 zakończone

25.11.2005 19:02

Reprezentacja Polski wróciła z Singapuru, gdzie zakończyły sięmistrzostwa świata w grach komputerowych World Cyber Games. Polakomw tym roku udało się wyjść z grupy w dwóch z trzech gier, w którychbraliśmy udział. W WCG 2005 brało udział blisko 700 zawodników z 67krajów. Artur "Blackman" Michalak, który na igrzyskach w 2002 roku zdobył wgrze StarCraft brązowy medal został ostatecznie pokonany przezAndreya Kukhianidze "Androida" z Rosji. Rosjanin zajął 2 miejsce,wyprzedził go tylko reprezentant Korei Południowej Jaehoon Lee. WCoutnerStrike-u mistrzostwo świata ponownie zdobył bezkonkurencyjny"Team3D" z USA. To właśnie oni pokonali polski "Team Pentagram",blokując im drogę po medale. W Warcraft zwyciężył Xiaofeng Lireprezentant Chin. Przemek Wadoń wygrał 2 mecze, lecz także 2przegrał i przez to nie wyszedł z grupy. Singapurskie mistrzostwa świata przeszły do historii, jakonajwiększa dotychczas impreza dla wielbicieli gier komputerowych.Prawie 40.000 widzów tłoczyło się w dniu finałów w Suntec City,miejscu gdzie odbywały się igrzyska. Wszyscy chcieli zobaczyć komuprzypadnie do podziału w 435.000 dolarów, które stanowiły pulęnagród. Najmłodszym uczestnikiem turnieju był 4-letni reprezentantIranu. Płeć piękną reprezentowała jedyna kobieta wśród niemalże 700zawodników Verena Vlajo z Austrii. Przyszłoroczne igrzyska gier komputerowych odbędą się po razpierwszy w historii w Europie. Ich gospodarzem będzie włoskiemiasto Monza, położone nieopodal Mediolanu.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.