r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

World Cyber Games 2006 rozpoczęte

Strona główna Aktualności

Dosłownie przed momentem, we włoskim mieście Monza rozpocząła się ceremonia otwarcia finałów największego na świecie turnieju gier komputerowych World Cyber Games. Właściwie rozgrywki rozpoczną się jutro, a impreza potrwa do 22 października br.

Do walki o miano mistrzów świata w poszczególnych kategoriach i nagrody o łącznej wartości około pół miliona dolarów staną zawodnicy z 70 krajów. Polskę początkowo miała reprezentować dziewiątka graczy, którzy zwyciężyli w krajowych finałach. Później udało się jednak uzyskać wsparcie dodatkowych sponsorów, dzięki czemu na finały wybrać się mogli także dwaj wicemistrzowie z polskich finałów w kategorii grający w WarCraft'a i StarCraft'a. Ekipę uzupełnia Maciek Krzykowski (av3k) wybrany do udziału w rozgrywkach Quake 4 All Stars.

Lista polskich zawodników prezentuje się następująco:

 • Need For Speed

  - Krzysztof Sojka (TFCchris) z Sosnowca

 • Warcraft 3

  - Tomasz Pilipiuk (TeRRoR) z Białegostoku i Przemysław Wadoń (Paladyn) z miejscowości Kozy

  r   e   k   l   a   m   a
 • StarCraft

  - Krzysztof Nalepka (Draco) z Nowego Wiśnicza i Maciej Polak (Raven) z Warszawy

 • FIFA 06

  - Cezary Gontarek (KarteKpL) z Płocka

 • Counter Strike

  - Pentagram.G-Shock (dawniej Team Pentagram) w składzie: Łukasz Wnęk (LUq) z Warszawy, Filip Kubski (Neo) z Poznania, Wiktor Wojtas (TaZ) z Warszawy, Jakub Gurczyński (kuben) z Torunia oraz Mariusz Cybulski (lrd) z Warszawy.

 • Quake4 All Stars

  - Maciek Krzykowski (av3k)


World Cyber Games to wielkie światowe wydarzenie, które co roku skupia przed ekranami komputerów miliony fanów gier komputerowych. Ekipa, którą udało się wyłonić w trakcie polskich rozgrywek to znakomici zawodnicy, mający wielkie szanse na zajęcie czołowych miejsc podczas zbliżającego się światowego finału. - powiedział Przemysław Moraczewski z firmy Comtica - koordynator polskiej edycji WCG.

Rozgrywki można będzie śledzić na witrynie www.worldcybergames.com

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.