r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

World of Tanks Blitz

Strona główna Windows Phone Gry

Dzięki World of Tanks Blitz także posiadacze urządzeń mobilnych mogą sprawdzić fenomen tego MMO. Zasiadając za sterami jednego z blisko 100 czołgów stają do rywalizacji z innymi graczami.

Choć World of Tanks Blitz dla urządzeń mobilnych jest samodzielną, rozwijaną oddzielnie produkcją, mechanizmy jej rozgrywki nie różnią się zbytnio od tych znanych z wersji dla komputerów PC i konsol. World of Tanks daje niepowtarzalną okazję wczucia się w rolę dowódcy opancerzonego wozu bojowego. Jednak by móc pokierować prawdziwym monstrum, najpierw musimy zdać egzamin ze swych umiejętności na jednym z czterech dostępnych lekkich czołgów: amerykańskim, francuskim, niemieckim lub sowieckim. W początkowej fazie rozgrywki możemy doznać lekkiej frustracji wynikającej z niewielkich zdolności bojowych naszego pojazdu, ale w miarę upływu czasu i wraz ze zdobywanym doświadczeniem możemy sukcesywnie ten stan rzeczy zmieniać głównie poprzez kupowanie ulepszeń przeznaczonych dla naszego modelu.

r   e   k   l   a   m   a

Systematycznie i konsekwentnie modernizujemy silnik, podwozie, wieżyczkę oraz radio. Niestety wiele udogodnień pozostaje w kwestii mikropłatności, no ale cóż... System polepszania oraz powiększania naszej sprawności bojowej to również tzw. drzewo technologiczne, dzięki któremu przy pomocy zdobytych punktów w trakcie odbytych batalii, możemy aktywować kolejne pojazdy z klasy średniej, ciężkiej, niszczycieli czy samobieżnych dział. Je również możemy w trakcie gry odpowiednio modyfikować. Gra posiada również system awansowania załogi. Im wyższy jej stopień doświadczenia, wynikający bądź to z systemu szkolenia, bądź z ilości stoczonych potyczek, tym bardziej racjonalne zachowanie na polu boju. Do jednorazowego wykorzystania przygotowano również takie przedmioty jak apteczki, zestawy naprawcze czy specjalne dodatki do paliwa zwiększające moc silnika.

Gra oferuje nam możliwość zabawy w maksymalnie czternaście osób na jednej z 10 map. W specyfikę sterowania i rozgrywki na ekranie dotykowym wprowadza nas częściowo obowiązkowy, ale dobrze przygotowany samouczek. Warto zapoznać się z nim w całości. Kierowanie pojazdem oraz walka będą wymagały wprawy (zwłaszcza na mniejszych ekranach), ale po dłuższym treningu całość jest przyjemna.

Wśród zalet na pewno warto wspomnieć o dobrej grafice oraz dźwiękach. Znajdziemy tu nie tylko w pełni przetłumaczonym interfejs, ale również komunikaty głosowe. Nie tylko brzmią bardzo dobrze, ale również bywają pomocne podczas zabawy, informując nas o stanie pojazdu i załogi. Cieszą także częste aktualizacje gry. Nie zabrakło także rozbudowanych mikropłatności, które choć nie obowiązkowe, znacznie urozmaicają i ułatwiają zabawę, zwłaszcza w jej późniejszych etapach. World of Tanks Blitz to dobra propozycja nie tylko dla miłośników pierwowzoru, ale także osób, które szukają, ciekawego, dobrze przygotowanego MMO na urządzenia mobilne. Ponieważ jest dostępna w wersji uniwersalnej mogą z niej skorzystać także gracze komputerowi z systemem Windows 10.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
herc   1 #2 19.01.2017 17:39

No właśnie bardzo jestem ciekaw na jakim sprzęcie pośmigać można. Niby oficjalnie w sklepie MS widnieje W10M a tu W 8.1. Niech się ktoś wypowie czy może na Lumii 1020 zadziała?

  #1 28.12.2016 16:29

Ciekawe czy da rade pograć na wp 8.1

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.