WorldWide Telescope 2.2 - wirtualny wszechświat od Microsoftu

Strona główna Aktualności

O autorze

Do bazy programów oferowanych przez nasz vortal trafił ciekawy program przekształcający domowego PC w centrum eksploracji wszechświata.

WorldWide Telescope to darmowe oprogramowanie przeznaczone do wizualizacji wszechświata przygotowane przez firmę Microsoft. Aplikacja jest swego rodzaju wirtualnym teleskopem skupiającym trójwymiarowe wizualizacje wszechświata oraz zdjęcia zebrane przez kosmiczne teleskopy. Dzięki WorldWide Telescope każdy fan astronomii czy oglądania nieba może odbyć fantastyczną podróż, w której może zobaczyć m. in. jak pył w Drodze Mlecznej skrapla się do gwiazd i planet czy w jaki sposób kształtowała się galaktyka miliardy lat temu.

Większość elementów dostępnych w wirtualnym kosmosie oferowanym przez WorldWide Telescope można dowolnie przybliżać i oddalać. Ta funkcjonalność sprawia, że każdy może bez żadnych przeszkód spojrzeć na planety, księżyce, gwiazdy właściwe z dowolnego miejsca w galaktyce. WorldWide Telescope poza wizualizacjami galaktyk oferuje również wiele przydatnych artykułów tematycznych pochodzących z różnych źródeł oraz wiele terabajtów zdjęć pozwalających poznać wszechświat bardziej.

Zalecane minimalne wymagania systemowe programu to 1 GB pamięci RAM, karta graficzna z akceleracją 3D i 128 MB RAM, oraz biblioteki DirectX 9.0c i .NET Framework 2.0. Więcej informacji na temat WorldWide Telescope znaleźć można na oficjalnej witrynie teleskopu.

Najnowszą wersję aplikacji WorldWide Telescope 2.2.32.1 można pobrać z naszego działu PROGRAMY -> Edukacja i Nauka -> Fizyka i astronomia

© dobreprogramy

Komentarze