Worldwide Mandriva Linux 2008 Install Fest w Łodzi

Strona główna Aktualności

O autorze

Pod tym tytułem, 17 listopada w Łodzi obędzie kolejne spotkanie z cyklu Worldwide Mandriva Install Party.

Podczas spotkania organizatorzy zaprezentują nie tylko jak instalować i konfigurować system Mandriva Linux, ale także omówią jego zalety. Spotkanie adresowane jest do osób początkujących, dlatego - jak deklarują organizatorzy - żaden z tematów nie będzie wyrafinowanym technicznym bełkotem. Będzie ono miało charakter panelu dyskusyjnego, którego tematami będą referaty związane z prezentowanym systemem. Pokaz odbędzie się na premierowym wydaniu systemu, w wersji 2008.

Jest to kolejna edycja spotkania Mandriva Install Party, która organizowane jest na całym świecie. Install Fest, czyli w wolnym tłumaczeniu "festiwal instalacji" to wydarzenie zazwyczaj sponsorowane przez konkretną grupę środowisk wolnego oprogramowania i open source. Impreza zrzesza dziesiątki programistów i użytkowników danego oprogramowania (najczęściej systemu operacyjnego Linux). Głównym punktem wydarzenia jest instalacja dystrybucji na swoim komputerze przy pomocy specjalistów. Zespół Mandriva pragnie nadzorować tegoroczny Install Fest w 14 krajach z całego świata, w tym w Polsce.

Spotkanie rozpocznie się 17 listopada o godz. 12:00 w XXXIII Liceum Ogólnokształcącym w Łodzi. Ze względu na ograniczoną ilość stanowisk komputerowych, organizatorzy proszą aby w miarę możliwości zabrać ze sobą swojego laptopa lub komputer. Wymagana jest wcześniejsza rejestracja. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie informacyjnej.

© dobreprogramy