Technikum informatyczne Cz.1.1 Pierwsza aplikacja

Wiem, ledwo zacząłem technikum, lekcje się dobrze nie zaczęły, a ja już tworzę? No nie do końca. Gdy mówię o tej aplikacji, to zawsze staram się unikać słowa "napisałem". Nie bez powodu. Po prostu ją utworzyłem przy pomocy platformy Appsheet.

Więc jak to się zaczęło?

Ktoś, z klasy udostępnił w grupie na Facebook'u link do arkusz kalkulacyjnego, gdzie utworzył taką tabelkę:

Niby nic, ale zaczęło się tym interesować więcej osób, i zaczęto to uzupełniać.

Moje przygotowania do szkoły. Część 1

Jako, że wakacje się kończą postanowiłem aby się przygotować do szkoły. Ale do rzeczy, nie będę pisał o tym jak wybieram piórnik, zeszyty i kupuję książki, bo to jest raczej nudne, pospolite i nie na miejscu, mimo, że idę do technikum na tech-inf. Na początek postanowiłem zapewnić sobie bezpieczeństwo energetyczne, czyli najzwyczajniej power bank.

Naprawa chińskiego tabletu STOREX eZee tab 706

W ostatnim czasie wpadł mi w ręce tablet STOREX eZee tab 706. Typowa chińszczyzna na jednordzeniowym procesorze Allwinner a13 wyprodukowana w 2013 roku o specyfikacji podobnej do mojego 6-letniego telefonu. Problemem jego niedziałania (i trafienia w moje ręce jako złom) okazało się to, że urządzenie nie uruchamiało się, tylko cały czas pokazywało logo producenta. Nie pomagało przywracanie ustawień fabrycznych, ale to chyba normalne.

Wszyscy migrują, to może i ja opiszę swoją przesiadkę na Linuksa

Wszystko zaczęło się coś około rok temu, (w czerwcu albo lipcu) zacząłem obserwować wpisy na portalu. Powoli dowiadywałem się coraz to nowszych i ciekawszych rzeczy. W tamtym, czasie śmiałem się z Linuksa i jego "wyznawców", prawda okazała się taka: śmiałem się z niczego, bo nawet nie wiedziałem dokładnie co to jest i o co chodzi, ślepo wierzyłem większości i stereotypom, a jedyna wyobrażenie jakie miałem to niepojęta konsola i brak jakichkolwiek okienek.

Budowa obudowy open-air dla PC — V1.0

Na początek przepraszam, że tak długo tego nie pisałem, bo pierwowzór tego postu powstał 20 września tamtego roku, dzień po odesłaniu tamtej dziurawej deski na słuszny odpoczynek, więc nie bez powodu zdecydowałem się na porzucenie wsparcia dla tamtego projektu. Chyba jest to zrozumiałe. Po pierwsze brzydkie, po drugie niepraktyczne i wielkie. Przekonałem się ile kurzu to zbiera. Biorąc to pod uwagę postanowiłem zrobić nową konstrukcję. Zacząłem od narysowania planu.

Na tym etapie ważne jest odpowiednie rozplanowanie ułożenia elementów, i przemyślenie.

Budowa obudowy open-air dla PC — V 0.2

Tak, długo mnie nie było. Nie mogłem znaleźć weny (i czasu) do pisania. Teraz zajmę się usprawnieniami i wyglądem.

Pierwszą zmianą jest dodatkowych parę dziur, przygotowanych specjalnie na mniejsze kable. Zapewne ktoś pomyślał "dobra, dobra, ale jak to włączyć?"

1 Przygotowałem takie plastikowe pudełko, po zasilaczu z drukarki

2 Przykleiłem tam włączniki z FP i diody w oprawkach, za grosze z elektronika

3 Z jakieś starej obudowy wyciągnąłem termometr i mu też znalazłem miejsce

Budowa obudowy open-air dla PC — V0.1

Jak w temacie, w tym blogu spróbuję opisać jak zbudowałem nietypową obudowę dla mojego komputera. Pierwszych zdjęć nie mam ponieważ o pomyśle aby napisać o tym bloga wpadłem dopiero później (czyli około 40 minutach). A, przy okazji jest to bardzo tania „obudowa” i do jej wykonania wystarczy jedynie trochę zdolności manualnych i narzędzia. Oraz oczywiście płyta wiórowa albo sklejka.

Na początek przyda się kilka starych części, żeby przypadkiem nie uszkodzić naszych sprawnych.