Budowa obudowy open-air dla PC — V 0.2

Tak, długo mnie nie było. Nie mogłem znaleźć weny (i czasu) do pisania. Teraz zajmę się usprawnieniami i wyglądem.

Pierwszą zmianą jest dodatkowych parę dziur, przygotowanych specjalnie na mniejsze kable. Zapewne ktoś pomyślał "dobra, dobra, ale jak to włączyć?"

1 Przygotowałem takie plastikowe pudełko, po zasilaczu z drukarki

2 Przykleiłem tam włączniki z FP i diody w oprawkach, za grosze z elektronika

3 Z jakieś starej obudowy wyciągnąłem termometr i mu też znalazłem miejsce

4 Powierciłem dziury na zasilanie grafiki , kable audio, usb (tak, wkońcu możecie wyprowadzić z płyty wszystkie usb)

Reszta miejsca w pudełku zostanie wykorzystana przez kontroler obrotów(też DIY).

Kolejnym ulepszeniem jest mocowanie dysków. Ze starej obudowy wyciąłem kieszenie (akurat trafiły się wysuwane), wkręciłem je i w sumie tyle. To żadna filozofia przykręcić cztery śruby.

Mocowania napędu nie udało się wyciągnąć bez uszkodzeń, więc pozostaje na bolcach.

Ktoś słusznie zauważył problem z śledziami i krzywo stojącą kartą. Dremelem, płaską tarczą wyciąłem szczelinę, więc problem rozwiązany.

Zamocowałem na trwałe zasilacz, przykręcając jego dolną blachę do deski. Wiem, zaraz napiszecie dziesięć lepszych rozwiązań i dobrze, przyjmuję krytykę, ja nic innego wymyśleć nie mogłem, a wasze pomysły mogą być dobre i rozwijane od kolejnej aktualizacji. Co tyczy się zasilacza to wymieniłem wentylator, bo oryginalny był już uciążliwy, swym dźwiękiem. Przy okazji ma podświetlenie(byle 4 złote więcej od standardowego, a taka radocha :D ).

Co tyczy się oświetlenia, to zainwestowałem 7,50zł na pól metra taśmy LED i przykleiłem ją pod płytą. Efekt jest lepszy niż oczekiwałem.

Ostatnią rzeczą jaką zrobiłem to mocowanie kabli pod spodem. Nieważne czy kable widać czy nie, one nadal są, kurzą się i plączą, czego wentylator pod płytą może nie zaakceptować i zaprotestować po pewnym czasie.

tego zdjęcia niestety nie mam :(

Piszcie propozycje co trzeba ulepszyć, a co zmienić. na pewno czegoś brakuje, lub macie pytania. Dziękuję za pozytywne nastawienie do tego projektu i sposobu wykonania. Napiszcie też co zmienić w wyglądzie. Co też myślicie nad budową własnego chłodzenia wodnego? Mam już pewne plany, także na papierze.

Jeśli nie czujesz się na siłach, nie rób, nie będę też przyjmował na swoją odpowiedzialność twoich błędów. Chyba każdy to zrozumie. Napiszcie moje błędy i co powinienem poprawić następnym razem.