Wpisałeś opera.pl i...

Strona główna Aktualności

O autorze

Zdziwiony? Właściciel domeny miał ustawione dla niej przekierowanie do strony Mozilla Europe. Jak informuje Marek "Marcoos" Stępień (kierownik lokalizacji przeglądarki Firefox) na stronie swojego bloga, odpowiednie kroki w celu eliminacji tego zjawiska zostały już podjęte. Nie jest to bowiem w żaden sposób nieuczciwy chwyt polskiej społeczności Firefoksa skierowany przeciw Operze, a działanie osoby ze społecznością FF zupełnie nie związanej.

Próbę zdemaskowania winnego podjął Yano na swoim joggerze, publikując wydruk whois dla domeny opera.pl. Okazuje się iż domena ta zarejestrowana jest na rzecz... agencji detektywistycznej (!). Cel działania tejże agencji i jej stanowisko pozostają nieznane.

W celu uniemożliwienia autorowi prowokacji dalszego "psucia krwi" między członkami społeczności obu przeglądarek, serwery Mozilla Europe nie odpowiadają już na zapytania przekierowane z opera.pl. Być może zbytecznie, gdyż prowokator zmienił ponownie przekierowanie tym razem na localhost (co znaczy, że użytkownicy, którzy nie mają na własnym komputerze serwera WWW jak Apache czy IIS zobaczą błąd 404).

W komunikacie na stronie własnego dziennika, Zbigniew "Gandalf" Braniecki, głowa zespołu AviaryPL zajmującego się lokalizacją Firefoksa informuje, iż polska społeczność FF nie ma nic wspólnego z prowokacją i ma nadzieję na pozytywne zakończenie całej sytuacji. Określił on ją zresztą jako ohydną i głupią.

© dobreprogramy
s