reklama

Wraz z nowym Xboksem wreszcie pożegnamy Microsoft Points?

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

Na konferencji Microsoftu 21 maja, na której mamy ujrzeć kolejnego Xboksa, być może usłyszymy także między innymi o definitywnym odejściu od wymyślonej waluty Microsoft Points wraz z wprowadzeniem na rynek nowej konsoli. Ostatecznego ruchu w temacie z początku spodziewano się do końca zeszłego roku, ale potem znalazło to odzwierciedlenie wyłącznie w przypadku systemu Windows 8. Pakiety MSP miałyby zastąpić głównie karty zdrapki.

Chcącym dokonać zakupu z rynku Xbox Live, Windows Store czy Windows Phone Store, najprościej ma być wkrótce przejść się do sklepu, zapłacić za voucher o wybranej wartości, przepisać kod z niego i tak doładować konto odpowiednimi środkami. Oczywiście gracze docenią prezenty w postaci wygodnych kart podarunkowych. Będzie jednak też ponoć jak najbardziej możliwość posłużenia się kartami bankowymi oraz zapłacenia przelewem. Nie wiadomo co w przypadku, kiedy komuś z Xboksa 360 zostały jakieś resztki Microsoft Points — zanosi się na to, że na Durango swojego dorobku zwyczajnie nie przeniesie. Na szczegóły poczekamy na szczęście tylko kilka dni...

© dobreprogramy

Komentarze

reklama