Wrocław: Kolejny nalot na piratów

Strona główna Aktualności

O autorze

Naloty Policji na handlarzy pirackimi płytami we Wrocławiu, przypominają coraz bardziej syzyfową pracę. Przeprowadzone tylko w czerwcu, na początku i w połowie lipca, kontrole na wrocławskich giełdach elektronicznych zaoowocowały co prawda zatrzymaniem kilkunastu osób i zabezpieczeniem kilku tysięcy płyt, nie odstraszyły jednak jak na razie piratów.

W ubiegły weekend policjnci z Sekcji do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu przeprowadzili kolejny nalot na giełdę elektroniczną przy ul. Robotnicznej. Tym razem zatrzymano 6 osób w wieku 16 - 37 lat, które handlowały nielegalnie skopiowanymi płytami z filmami, grami, oprogramowaniem i muzyką. Zabezpieczono 810 płyt z utworami o szacunkowej wartości 54.000 zł. Cztery z zatrzymanych osób to mieszkańcy Wrocławia, zaś dwoje Legnicy. Grozi im kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Wrocławska Policja, choć nie ma na koncie tak spektakularnych zatrzymań jak stołeczna, to może pochwalić się wyjątkową systematycznością działań. Miejmy nadzieję, w końcu przyniosą one zamierzony skutek.

© dobreprogramy
s