Wrocław - kolejne miasto w Second Life

Strona główna Aktualności

O autorze

Dziś otwarte zostanie trzecie polskie miasto w Second Life - wirtualnym świecie jednej z najpopularniejszych gier świata - wirtualny Wrocław. Otwarciu będą towarzyszyły liczne atrakcje, koncerty i konkursy.

Second Wrocław, to wiernie odwzorowany Rynek, wraz z Ratuszem, pięknymi kamieniczkami, fontanną i ławeczkami. Ratusz w Second Wrocław stanowi siedzibę Urzędu Miasta Wrocławia, będzie można tam między innymi zasięgnąć informacji o bieżących wydarzeniach kulturalnych, obejrzeć galerię zdjęć i filmów o mieście, czy też ekspozycję prac wrocławskich artystów. Będzie można zapoznać się z historią stolicy Dolnego Śląska i jej najciekawszymi bohaterami, a także zaplanować wycieczkę, poznając ofertę wrocławskich hoteli, lokali, czy instytucji kulturalnych.

Zostaną tam też umieszczone urządzenia umożliwiające teleportację do najważniejszych miejsc miasta. Przygotowana będzie też sala konferencyjna z ekranem do wyświetlania prezentacji. W piwnicach natomiast znajdzie się Piwiarnia pod Ratuszem, miejsce do mniej formalnych spotkań i rozmów.

Uroczyste przecięcie wstęgi, które rozpocznie cykl dzisiejszych, wrocławskich wydarzeń w SL odbędzie się o godz. 13.00. Więcej na temat Second Wrocław, a także innych miast dowiedzieć się można na stronie Second Poland.

© dobreprogramy

Komentarze