Wrótce nowe Xfce

Strona główna Aktualności

O autorze

Xfce to jedno z wielu środowisk graficznych dostępnych na systemy Uniksowe (między innymi Linux). Jest ono mniej znane niż KDE, czy Gnome, jednak warte bliższemu przyjrzeniu, chociażby z powodu mniejszej "żarłoczności" na zasoby systemowe.

Ostatnie "duże" wydanie pojawiło się prawie rok temu, ta nieregularność spowodowana jest tym, że jest ono rozwijane hobbistycznie. Właśnie pojawiła się pierwsza beta nowej linii projektu, oznaczonej numerem 4.4. Zgodnie z często stosowanym systemem oznaczeń, niestabilna wersja otrzymała nieparzysty numer 4.3.90.1. Jedną z najważniejszych nowości będzie nowy menedżer plików Thunar, będący praktycznie jednym z najistotniejszych komponentów środowiska. Thunar zastąpi używany do tej pory Xffm, który nie cieszył się powodzeniem wśród użytkowników, za sprawą nietypowego i niewygodnego interfejsu. Nowy menedżer ma także dawać możliwość umieszczania ikon na pulpicie.

Więcej informacji na temat Xfce na stronie projektu. Pakietów instalacyjnych spodziewać się należy po wydaniu stabilnej wersji.

© dobreprogramy
s