reklama

Wrześniowa aktualizacja Windows 8.1 popsuła logowanie przez Konto Microsoft

Strona główna Aktualności

O autorze

Hodowca maszyn wirtualnych i psów, poza tym stary linuksiarz, bonvivant i śmieszek. W 2012 roku napisał na DP o algorytmie haszowania Keccak i wciąż pamięta, jak on działa.

O Windowsie 8.1 Microsoft zapewne chciałby już zapomnieć, jednak póki co nie może, system ten cieszy się pełnym wsparciem do 9 stycznia 2018 roku. Wsparcie to już dziś jednak jest takie sobie. Wywołany wrześniowymi aktualizacjami poważny błąd w mechanizmie logowania uniemożliwił wielu użytkownikom zalogowanie się do swoich komputerów za pomocą kont Microsoftu – i do tej pory pozostają oni bez żadnej pomocy.

Już od 13 września, wielu użytkowników Windowsa 8.1 donosi, że przy próbie zalogowania za pomocą Konta Microsoft do systemu, dostają jedynie powiadomienie o błędzie – niemożność zalogowania się do usług Microsoftu. Rozwiązaniem w razie ponownego wystąpienia błędu ma być wyszukanie hasła „problemy z siecią” na ekranie startowym.

19 września pracownica pomocy technicznej Microsoftu przyznała, że jest to znana usterka w Windowsie 8.1, wprowadzona właśnie przez wrześniową aktualizację. Obiecano, że błąd naprawiony ma być tak szybko, jak tylko możliwe i że użytkownicy zostaną powiadomieni, gdy tylko poprawka zostanie wydana. 25 września – i wciąż o tej sprawie cicho.

Jeśli dotknął Was problem z logowaniem przez Konto Microsoft, pomocne może okazać się odinstalowanie dostarczonych we wrześniu dla Windows 8.1 paczek aktualizacyjnych. Nie wiadomo, która wywołała wspomniany problem, ale 12 września wydano aktualizację KB4038793 (zabezpieczenia), KB4036586 (zbiorcze zabezpieczenia Internet Explorera) oraz KB4038792 (miesięczny pakiet zbiorczy aktualizacji kompilacji systemu operacyjnego). 19 września pojawił się zaś KB 4038774 (zestaw monthly rollup).

Aby usunąć aktualizację w Windows 8.1, należy otworzyć usługę Windows Update i wybierać pozycję Ustawienia > Zmień ustawienia komputera > Aktualizacje i odzyskiwanie > Windows Update. Następnie należy wybrać pozycję Wyświetl historię aktualizacji, wskazać tam aktualizację, którą chce się usunąć, a następnie wybrać pozycję Odinstaluj.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama