Wsparcie jeszcze będzie...

Strona główna Aktualności

O autorze

Wbrew wcześniejszym zapowiedziom Microsoft przedłuży wsparcie dla systemów operacyjnych Windows 98, Windows 98SE i Windows Milenium Edition do 30 czerwca 2006r.

Wcześniej gigant z Redmond zapowiadał, że zaprzestanie wypuszczania łat i nakładek na Windows ME od 31 grudnia ubiegłego roku, zaś dla Windows 98 od 09 stycznia 2004. Jednak uwzględniając fakt, że w krajach rozwijających się wciąż wielu klientów nie jest świadomych decyzji firmy, Microsoft zdecydował się przedłużyć wsparcie dla tych wersji swojego systemu operacyjnego.

"W trakcie procesu informowania naszych klientów o długości cyklu życia większości naszych produktów okazało się, że musimy dać niektórym klientom więcej czasu, szczególnie z małych rynków jak Kazachstan, Wybrzeże Kości Słoniowej, czy Słowenii" - powiedział rzecznik firmy Matt Pilla.

W trakcie przedłużonego czasu wspierania starszych Windowsów, Microsoft będzie oferował płatne wsparcie telefoniczne, w ramach którego będzie konsultował zagrożenia bezpieczeństwa i określał czy konieczne jest wypuszczenie łat do oprogramowania.

Jak podaje International Data Corp., firma analizująca rynek nowych technologii, na świecie około 20% wszystkich komputerów wciąż pracuje pod kontrolą systemów Windows 95 lub 98. Przypomnijmy, Microsoft wycofał się ze wsparcia dla systemu Windows 95 ostatniego dnia grudnia 2001r. Od 15 października 2002r. Microsoft przedłużył minimalny czas wsparcia dla swoich nowych produktów do siedmiu lat. Poprzednio były to tylko cztery lata.

© dobreprogramy
s