r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

WspieramRynek.pl pomoże znaleźć polskie produkty i zrobić „patriotyczne” zakupy

Strona główna AktualnościOPROGRAMOWANIE

Dzisiejsze święto to świetny pretekst, by przypomnieć o aplikacjach pomagających wspierać polski rynek i promujących tak zwany patriotyzm ekonomiczny. Zapewne znacie Polę, która była pierwszym takim produktem, ale od dawna nie była aktualizowana. Obecnie najlepszą i najbardziej aktualną aplikacją tego typu jest WspieramRynek.pl, dostępna niestety jedynie dla Androida. To aplikacja powiązana z inicjatywą WspieramRynek.pl, promującą oczywiście kupowanie polskich produktów i korzystanie z usług firm z polskim kapitałem.

Aplikacja pozwala zeskanować kod kreskowy produktu i sprawdzić, skąd pochodzi coś, co być może zaraz wyląduje w koszyku na zakupy. Po odczytaniu kodu (lub wpisaniu go ręcznie, jeśli jest nieczytelny dla aparatu w smartfonie) pokazana zostanie informacja, w jakim kraju został wyprodukowany towar, kto go wyprodukował i z jakiego kraju pochodzi właściciel marki. Informacje te są bardzo czytelnie przedstawione – zielony oznacza, że marka jest polska, a także czy produkt powstał w Polsce i czy kapitał zostanie w kraju. Oznaczenia są wyraźne i kolorowe, dzięki czemu na pierwszy rzut oka widać, czy dany produkt jest zgodny z ideą wspierania polskiego przemysłu.

Dla ekonomicznych patriotów ogromną pomocą będzie lista marek podobnych do właśnie znalezionej, która ma odpowiadające produkty, ale pochodzi z Polski.

r   e   k   l   a   m   a

Aplikacja WspieramRynek.pl jest dostępna jedynie dla Androida. Jako alternatywę polecam dobrze znaną Polę, dostępną dla Androida, iOS i Windows Phone, a także Polskie Marki dla Androida i iOS. Dla Androida dostępny jest również Quiz autorów aplikacji Polskie Marki, ale jego interfejs i forma raczej odstraszają niż zachęcają do zaznajomienia się z krajowymi produktami.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.