Współczesna technika w Europie i USA: lepsi, gorsi, czy po prostu inni? O tym dziś na żywo o godz. 18:00

Strona główna Wideo Inne

O autorze

Dzisiejszy odcinek dobrychprogramów na żywo zainspirowany jest naszymi wyprawami za Wielką Wodę. Często ujmuje się Europę i Stany Zjednoczone w ramach tzw. cywilizacji atlantyckiej, Zachodu, jednak przybysz z Polski, stawiając swoje pierwsze kroki w USA, może przeżyć prawdziwy szok kulturowy, napotkać rozwiązania zupełnie odmienne od tego, do czego przywykł. A jednak wpływ Stanów Zjednoczonych, wiodącego przecież mocarstwa planety, na nasz sposób życia jest niezaprzeczalny – szczególnie w technice, ale też w kwestiach prawnych czy ideologicznych.

Dlatego właśnie podczas transmisji na żywo z naszej redakcji porozmawiamy więc sobie wspólnie o najciekawszych różnicach między techniką stosowaną w USA i Europie, o zaletach i wadach podejścia europejskiego i amerykańskiego do prawa i biznesu, o tym jakie wyzwania stawia przed nami ta różnorodność, i jakich zmian wynikających ze wzajemnych interakcji możemy spodziewać się w przyszłości.

Liczymy oczywiście na Wasz udział w programie, przez komunikator Skype (notabene powstały w Europie, a przejęty przez amerykańską korporację) i nasz dobroprogramowy czat, który zostanie udostępniony tuż przed rozpoczęciem transmisji.

Może mieliście okazję odwiedzić USA – jeśli tak, to co najbardziej Was zdziwiło, co najbardziej przeszkadzało, co najbardziej się spodobało? A jeśli nie byliście, to opowiedzcie nam o Waszych doświadczeniach z amerykańskim sprzętem, przedstawcie Wasze opinie o tych wszystkich różnicach, powiedzcie, czy Waszym zdaniem możemy się od Amerykanów czegoś nauczyć? A może ucząc się na ich błędach, czegoś powinniśmy się szczególnie wystrzegać? Dla wszystkich dzwoniących przygotowaliśmy nasze portalowe upominki.

Jeśli przeoczyliście odcinek z zeszłego tygodnia, poświęcony bystrym zegarkom, smartwatchom (na punkcie których Amerykanie wydają się ostatnio mieć kręćka znacznie większego, niż Europejczycy), to zapraszamy do obejrzenia jego nagrania. Dyskutowaliśmy w nim, czy urządzenia takie do czegokolwiek się nadają, czy warto je kupić i czy mają jakąś przyszłość. Odpowiedź wcale nie jest taka jednoznaczna.


© dobreprogramy