reklama

Współdzielenie gier na Xbox One może powrócić

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

Wydawało się, że Microsoft wycofując się ze swoich kontrowersyjnych planów, co do gier na konsoli Xbox One, przy okazji wyraźnie pokazał nam, że nie można mieć ciastka i zjeść ciastka — wraz z weryfikacją online zniknęło też między innymi bowiem pozytywnie odebrane współdzielenie gier na koncie między członkami rodziny oraz w kręgu przyjaciół. Odpowiedzialny za produkt Mark Whitten wyjaśnia jednak, że to nie złośliwość firmy, a zwyczajnie kwestie programistyczne o tym zadecydowały i opcja zwana jasno Family Sharing może kiedyś jeszcze powrócić.

Żeby zdążyć z wprowadzeniem jednych funkcji (jak dodanie na nowo obsługi pożyczania sobie gier na płytkach), inne trzeba było zwyczajnie odstawić na razie na boczny tor. Whitten przywołuje jednak sytuację z Xboksem 360, gdzie kolejne aktualizacje systemu wiele zmieniały, aby użytkownik sprzętu był bardziej z niego zadowolony. Od razu doprecyzował także, że jeżeli współdzielenie znów się pojawi, nie będzie ze strony Microsoftu objęte obostrzeniami regionalnymi (co na to wydawcy to inna sprawa...), co w przypadku gier przypomnę także zniesiono.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama