Współpraca Google, Yahoo i Microsoft

Strona główna Aktualności

O autorze

Trzech największych rywali na rynku wyszukiwarek, Google, Yahoo i Microsoft, ogłosiło współpracę mającą na celu ujednolicenie standardów służących do indeksowania i wyszukiwania informacji w Sieci. Firmy poparły darmowy, otwarty format Sitemaps 0.90.

Sitemaps pozwala webmasterom na proste przygotowanie i opublikowanie najważniejszych informacji na temat tworzonych stron. Dane przechowywane są w postaci plików XML, w których można umieścić informacje na temat wszystkich podstron wraz z datami aktualizacji.

Wprowadzenie jednolitego standardu może przynieść zyski dla wszystkich. Webmasterzy mają do dyspozycji wygodne narzędzie za pomocą którego mogą informować wszystkie główne wyszukiwarki o zmianach na stronach. Właściciele wyszukiwarek zyskają dzięki obniżeniu przepustowości, gdyż rzadziej trzeba będzie używać robotów przeszukujących, wzrośnie także aktualność danych w bazach.

Sitemaps jest dziełem firmy Google, od pewnego czasu przy jego rozwoju pracuje także Yahoo, zaś teraz do grupy dołączył Microsoft. Więcej na temat protokołu na stronach twórców.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNetflix mówi, że ma czyste ręce. Nie zbieramy o was danych