reklama

Współtwórca GTA odtwarza pierwszą część serii w GameMakerze

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

GameMaker to dość popularny pakiet używany do robienia gier, ale nie każdy jest jeszcze świadom jego możliwości. Żeby rozbudzić nieco wyobraźnię domorosłych producentów, zatrudniony obecnie w odpowiedzialnym za GM YoYo Games Michael Dailly, który niegdyś w DMA Design współtworzył Grand Theft Auto, postanowił z pomocą promowanych przez siebie narzędzi odtworzyć miasto z pierwszej części GTA.

O postępach nad projektem informuje zainteresowanych na bieżąco na swoim Twitterze. Technologia poszła do przodu, więc miejscówki z hitu z 1997 roku w zamierzeniach ma się dać obejrzeć z każdej strony w pełnym (choć wciąż kanciastym) 3D, co wiąże się też z potrzebą dorobienia kilku elementów — przykładowo tekstur dla nieba. Na razie nie mówi się o ewentualnych kłótniach z Rockstar, bo też zanim przedsięwzięcie nabierze rumieńców będzie jeszcze czas zastanowić, co z ciekawym pomysłem ostatecznie zrobić. Skrypty napisane przez Michaela na potrzeby projektu na pewno jednak będą miały wpływ na rozwój GameMakera. Więcej klonów GTA? Jak dla mnie bomba.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić