reklama

Wstępna optymalizacja Ryzen przynosi 30% wzrostu wydajności w RTS-ach

Strona główna Aktualności

O autorze

Na dziobie okrętu. Stawia znaczące nad znaczonym, lubi czapki z daszkiem, teorię gier, tłumaczenia maszynowe i karabiny maszynowe.

Zeszłotygodniowa aktualizacja dla gry DOTA2, która wprowadziła optymalizacje dla procesorów Ryzen na grunt najpopularniejszej gry Steam, jest tylko pierwszą z wielu. Przypominaliśmy wówczas w komunikacie (załączamy), że firma AMD aktywnie współpracuje z wieloma studiami wysyłając im m.in. zestawy deweloperskie z procesorami Ryzen.

Dziś udostępniona aktualizacja dla gry „Ashes of the Singularity” wprowadza wstępną optymalizację dla procesorów AMD Ryzen, która przekłada się na wzrost wydajności dochodzący do 31%*, co plasuje nowe procesory AMD wśród oferujących najlepszą wydajność w tej grze.

to także dobry przykład na to, że wstępne zoptymalizowanie gry dla architektury Ryzen nie wymaga wiele czasu, a także na to, że jest jeszcze pole do dalszych usprawnień. Warto przy tym pamiętać, że jest to raptem sam początek historii nowej generacji procesorów AMD oraz wdrażania kompilacji wykorzystujących ich możliwości.

Dyrektor generalny Stardock i Oxide, Brad Wardell powiedział: „Od zawsze mówiłem o tym, jak ważne jest wydobycie maksimum z tego, co PC mogą zaoferować. Dlatego też jestem gorącym orędownikiem wykorzystania DirectX 12 i Vulkan z uwagi na to, jak te API umożliwiają nam dostęp do wielu rdzeni procesora, i dlatego też procesory AMD Ryzen mają taki potencjał.

I choć AMD Ryzen już teraz jest dobry – a jest naprawdę szybki – dostrzegliśmy, że możemy jeszcze usprawnić gry, takie jak „Ashes of the Singularity”, aby jeszcze lepiej korzystały na jego imponującej liczbie rdzeni i mocy obliczeniowej. Procesory AMD Ryzen oddają użytkownikom tego rodzaju moc i zasoby, że ludzie wkrótce zmienią swoje oczekiwania względem możliwości i doznań oferowanych przez PC.”

© dobreprogramy

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić