Wstępniak na nowy tydzień: żyjemy w ciekawych czasach, zobaczmy więc, co w nich najciekawsze

Strona główna Aktualności

O autorze

Chińskie przekleństwo obyś żył w ciekawych czasach dotknęło media na dobre – sezon ogórkowy w tym roku skończył się wcześniej niż się zaczął. Portale i prasa głównego nurtu żyją przecież tematyką okołowojenną, a tytuły poświęcone technice, w szczególności technice IT, z trudem nadążają za postępem, jaki dokonuje się w całej branży. Co prawda na konkretne produkty wciąż czekać nam przychodzi do jesieni (wielcy producenci sprzętu i oprogramowania wierzą wciąż w sezonowość swoich działań), ale informacje o nich to co innego. Czy to plotki, czy konkretna wiedza ze specyfikacjami technicznymi – wycieki, zamierzone i niezamierzone są w tych czasach nieuniknione, i to nimi media IT się karmią.

Dobreprogramy.pl są dokładnie w takiej samej sytuacji. Mogę Wam, drodzy Czytelnicy obiecać jednak, że trudów tegorocznego nieogórkowego sezonu się nie boimy. W kolejnym tygodniu sierpnia będziemy pisali zarówno o kluczowych dla branży oprogramowania i sprzętu komputerowego nowościach jak i podejmowali tematy bardziej przekrojowe, dotyczące niekoniecznie jeszcze wyraźnych trendów, dostrzeganych przez nas na rynku.

Zainteresowani tematyką urządzeń mobilnych mogą spodziewać się (oczywiście) kolejnych materiałów poświęconych smartfonowi od Apple. Już bowiem za chwilę iPhone 6 ponownie podniesie poprzeczkę dla całej branży i warto wiedzieć, w którą stronę będzie przebiegała kolejna „pogoń za białym króliczkiem (jabłuszkiem?)”. Nie zapomnimy o użytkownikach popularnych „okienek”: wiele wskazuje na to, że Windows 9, przywracające klasyczny paradygmat interfejsu użytkownika do systemów Microsoftu (ale w ulepszonej formie), pokazane zostanie w testowej wersji już tej jesieni. Przyjrzymy się bliżej wartości tych ulepszeń i sprawdzimy, jak skorzystać z nich w starszych wersjach Windows.

Finalnie zaś będziemy zwracali szczególną uwagę na tematykę maszynowej inteligencji. Neurosynaptyczny procesor IBM-a pokazuje, że zbliżamy się do czegoś, co może wywrócić całą naszą cywilizację „do góry nogami” – i to nie tylko w samej technice konsumenckiej. Można zauważyć pierwsze symptomy takich zmian także w biznesie. Proces dehumanizacji korporacji już się zaczął, już ludzie płacą za niego swoimi miejscami pracy, a działy PR jakby nie do końca potrafiły tę sytuację przedstawić w innych niż zdehumanizowane słowach.

O tym i nie tylko o tym będziecie mogli poczytać w tym tygodniu na łamach naszego portalu. Zapraszam do aktywnego kontaktu z autorami, członkami redakcji – jak sami dobrze wiecie, Wasze głosy mają dla nas znaczenie, jesteście dla nas ważnymi ludźmi, a nie anonimowymi kliknięciami.

© dobreprogramy
s