Wszędzie dziury...

Strona główna Aktualności

O autorze

Przeglądarki Mozilli mają więcej dziur niż Internet Explorer, wynika z raportu Internet Security Threat Report opublikowanego przez firmę Symantec. Odnalazła ona w oprogramowaniu Mozilli 21 dziur, podczas kiedy w aplikacjach Microsoftu znaleziono ich ledwie 13. Przedstawiciele Symanteca twierdzą, że wraz z popularnością Firefoxa rośnie liczba ataków kierowanych w jego stronę.

W ciągu badanego przez firmę okresu, drugiego półrocza minionego roku, okazało się, że najbezpieczniejszą przeglądarką było Safari Apple. Nie znaleziono w tym programie ani jednej dziury. Cóż jednak z tego, kiedy oprogramowanie z którym współpracuje Safari, system OS X, ujawniło aż 37 nowych dziur.

Firma Symantec wyliczyła też, że około 30 proc. z zarejestrowanych przez nią ataków pochodziło ze Stanów Zjednoczonych. Pozostałe miejsca na podium zajęły Chiny i Niemcy. Wielka Brytania z kolei uplasowała się na pierwszej pozycji w innej dziedzinie. To kraj z największą liczbą zainfekowanych komputerów, działających jako maszyny zombie, rozsyłające spam i wirusy. Tylko o kapkę lepiej sytuacja ta wygląda w Stanach Zjednoczonych, gdzie podobnych maszyn jest niemal 24,6 proc., trzecia pozycja przypadła Chinom.

© dobreprogramy
s