reklama

Wszystkiego najlepszego kochani admini!

Strona główna Aktualności

O autorze

Kobieta o wielu talentach, użytkowniczka OS X kochająca fotografię, kuchnię wschodnią, ciężką muzykę i poprawną polszczyznę.

Od 16 lat w wielu krajach w ostatni piątek lipca obchodzony jest System Administrator Appreciation Day, czyli „Dzień Admina”. Tego dnia pracodawcy i użytkownicy mają szansę powiedzieć administratorom i działom IT, że doceniają ich ciężką pracę.

To dzięki nim w biurze są zawsze dostępne drukarki sieciowe, komputery działają szybko i bez niebieskich ekranów, poczta niezawodnie dostarcza wiadomości, wirtualne sieci firmowe zawsze przyjmują połączenia, dyski w chmurze są dostępne z każdego miejsca na świecie i działa wiele innych usług, z których korzystamy na co dzień zupełnie bezrefleksyjnie. Jednak kiedy ich zabraknie, niejedna firma straci miliony, a użytkownicy nie będą w stanie znaleźć drogi do najbliższego spożywczego.

Jeśli jesteś adminem, wiedz, że Twoja praca nie pozostaje niedoceniona. Jeśli jesteś użytkownikiem, pomyśl, czy znasz jakiegoś admina, któremu możesz dziś wręczyć drobny prezent lub uścisnąć dłoń. Często są to osoby mało znane w firmach, ale Masz czas do północy, bo Dzień Admina trwa okrągłe 24 godziny – tak samo jak ich dzień pracy.

Tradycyjnie dzisiejszy dzień wypada obchodzić przy dźwiękach „Sysadmin Song” w wykonaniu Wesa Borga, ale to nagranie zapewne wszyscy już znają. Proponuję więc coś nowszego – parodię niedawnego hitu w wykonaniu TechToolbox.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama