reklama

Wtyczka ODF od firmy Sun

Strona główna Aktualności

O autorze

Firma Sun wydała pierwszą wersję wtyczki do pakietu Microsoft Office rozszerzającej jego możliwości o obsługę formatu OpenDocument Format (ODF). Wtyczka jest oferowana za darmo.

W przeciwieństwie do rozwiązania tworzonego przy wsparciu Microsoftu, wtyczka Suna obsługuje także dokumenty Excela i PowerPointa, ale nie wspiera zupełnie najnowszej wersji MS Office 2007, w pełni obsługiwane są tylko wydania 2003, 2000 i XP. Edytor tekstu Word z Office 2007 posiada błąd w systemie obsługi wtyczek, zapis plików ODF przy użyciu wtyczki Suna jest możliwy, ale podczas odczytu Word ignoruje wtyczkę i próbuje użyć własnych mechanizmów obsługi ODF, co prowadzi do błędu.

Różnica pomiędzy obiema wtyczkami dotyczy także obsługi plików. Wtyczka firmy Sun pozwala użytkownikowi pracę nad rzeczywistym dokumentem ODF, podczas gdy rozwiązanie promowane przez Microsoft dokonuje konwersji do OpenXML. Dodatkowo, rozwiązanie Suna nie wymaga instalacji dodatkowych komponentów.

Wtyczkę firmy Sun dla Microsoft Office 2003, 2000 i XP można pobrać z naszego działy PROGRAMY ->Dodatki -> Rozszerzenia programów.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić