reklama

Wtyczki do Chrome w maju?

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Jeśli interpretowanie sesji o wtyczkach do Chrome występującej w agendzie konferencji Google I/O 09 jako terminu wydania tychże nie jest nadużyciem, to najpóźniej w maju można spodziewać się pierwszych rozszerzeń do przeglądarki Google.

Sesję poświęconą tworzeniu wtyczek dla Chrome zaplanowano na tegoroczną edycję konferencji Google I/O dla programistów, która odbędzie się w dniach 27-28 maja w San Francisco. Konkretnie chodzi o wykład zatytułowany Developing extensions for Google Chrome. Wydaje się nieprawdopodobne, by firma decydowała się przedstawiać programistom instrukcję do technologii, która w danym momencie jeszcze nie będzie dostępna - prosta dedukcja nakazuje więc spodziewać się pierwszych rozszerzeń już w maju, o ile nie prędzej.

Google Chrome zostało wydane we wrześniu ubiegłego roku, ale wciąż brakuje możliwości tworzenia własnych rozszerzeń. Wtyczki tymczasem to nic nowego dla konkurencyjnych przeglądarek. Plany wprowadzenia takiej funkcjonalności do Chrome Google zaprezentowało jeszcze w grudniu, na efekty wciąż jednak czekamy.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić