r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Wybierasz się w góry? Aplikacja Ratunek teraz także na iPhone'ach

Strona główna AktualnościOPROGRAMOWANIE

Niezwykle przydatną aplikacją dla osób wybierających się w góry lub na inny szlak turystyczny, jest dostępny od jakiegoś czasu na Androidzie Ratunek. Właśnie nadarzyła się okazja do przypomnienia o tym programie, dostępna jest już bowiem także wersja na iOS-a.

Ratunek to aplikacja o skrajnie ograniczonych możliwościach, co jednak jest jak najbardziej uzasadnione – mowa o programie, który w ekstremalnych sytuacjach może ratować życie, przez co dodatkowe możliwości i wodotryski byłby tu całkowicie nie na miejscu. Program umożliwia kontakt ze służbami ratowniczymi GOPR, TOPR, WOPR i MOPR. Aby wezwać pomoc, wystarczy włączyć aplikację i zdecydować, czy potrzebna jest pomoc pogotowia górskiego, czy też wodnego. Następnie do nawiązania kontaktu z ratownictwem, wystarczy potwierdzić żądanie trzykrotnym naciśnięciem dużej ikony.

Jest to całkiem przemyślane rozwiązanie: ograniczona zostaje możliwość przypadkowego nawiązania połączenia, a jednocześnie jest na tyle proste, by wezwać pomoc można było nawet w sytuacji skrajnego zmęczenia. Możliwe jest także wysłanie SMS-a. Podczas testów napotkaliśmy problemy z zapisywaniem informacji o personaliach przydatnych w identyfikacji osób, które np. straciły przytomność, nie jest to jednak najważniejsza funkcja.

r   e   k   l   a   m   a

Dlaczego ktoś miałby uruchamiać aplikację, zamiast po prostu wybrać numer potrzebnego pogotowia? Ratunek ma tutaj zasadniczą przewagę: przesyła do ratownictwa precyzyjne dane o lokalizacji, z dokładnością nawet do trzech metrów, co ułatwi pracę ratownikom. Ratunek w wersji na Androida, podobnie jak nową aplikację na iOS-a, znaleźć można w naszej bazie.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.