r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Wybór ujęcia na YouTube potwierdza, że tradycyjna telewizja to przeżytek

Strona główna AktualnościINTERNET

Nowa funkcja na YouTube sprawi, że oglądanie relacji z dużych wydarzeń będzie znacznie atrakcyjniejsze niż w tradycyjnej telewizji. W serwisie pojawił się pierwszy film, w którym mamy możliwość zmiany ujęcia. W każdej chwili możemy wybrać jedną z czterech dostępnych kamer.

YouTube dawno już przestało być stroną z krótkimi filmikami, obecnie jest to ogromna platforma, zawierają multum różnych treści. Na tym serwisie znajdziemy pełnometrażowe filmy, kanały, które przyniosły ich twórcom popularność i pieniądze, a także coraz częściej możemy oglądać różne wydarzenia na żywo, w tym również koncerty. YouTube staje się silną konkurencja dla zwykłej telewizji i to konkurencją, która pod wieloma aspektami wypada lepiej oraz jest częściej wybierana przez młode osoby. Nowa funkcja sprawi, że relacje z różnych wydarzeń będą znacznie atrakcyjniejsze niż te które możemy zobaczyć w tradycyjnej telewizji.

Należący do Google serwis eksperymentalnie wprowadza funkcję pozwalającą na wybranie podczas oglądania filmu jednego z kilku dostępnych ujęć. Między poszczególnymi punktami widzenia możemy dowolnie się przełączać. Dostępne ujęcia widoczne są po prawej stronie, wystarczy, że klikniemy na miniaturkę, a koncert piosenkarki Madilyn Bailey będziemy oglądali z innej kamery. Nie jesteśmy ograniczani do jednego punktu widzenia, pozwala to na dokładniejsze obejrzenie koncertu. Nowa funkcja sprawia, że YouTube staje się jeszcze bardziej interaktywne, pozostawiając tradycyjną telewizje jeszcze bardziej w tyle. Nie jest ona jeszcze gotowa, nadal trwają prace nad jej udoskonaleniem. Natomiast twórcy mogą już zgłaszać się do testów, zainteresowani muszą wypełnić odpowiedni formularz.

r   e   k   l   a   m   a

Nowa opcja od YouTube nie jest nowością na rynku, ale dzięki ogromnemu zasięgowi serwisu Google, możliwość wyboru ujęcia może zyskać na popularności. W przyszłości z pewnością pojawi się więcej materiałów, w których będziemy mogli dowolnie wybrać jedną z dostępnych kamer. Możliwe, że za kilka lat niemal każda transmisja z dużego wydarzenia będzie oferowała taką funkcjonalność. Wówczas spora część osób bez wahania wybierze YouTube zamiast tradycyjnej telewizji. W końcu wszystko wskazuje, że interaktywne treści to przyszłość rozrywki.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.