Wyciek kontrolowany czy wielka pomyłka?

Strona główna Aktualności

O autorze

Chyba już wiadomo, kto odpowiada za wyciek do sieci peer-to-peer buildu 7000 systemu Windows 7, który - wszystko na to wskazuje - faktycznie miał być oznaczony jako Beta 1. Winnym okazał się... sam Microsoft.

Jeszcze 22 grudnia (jak udowadnia Google Cache) bez większego rozgłosu Microsoft opublikował w witrynie dla subskrybentów MSDN i TechNetu tę samą kompilację systemu, która później wyciekła. Nosiła oznaczenie Beta 1, a jej suma kontrolna zgadza się z sumą torrentowej wersji. Możliwość pobrania Windows 7 przez posiadaczy płatnych subskrypcji MSDN i TechNet została wycofana po kilku dniach (co i tak jest zastanawiająco długim okresem czasu jak na przypadkowy wyciek), ale jak zdążyliśmy się już przekonać, te kilka dni wystarczyło, by ktoś obraz instalacyjny pobrał i udostępnił w nielegalnych kanałach dystrybucji.

W reakcji na wyciek bety systemu Windows 7 Microsoft zaczął wycofywać się z wcześniejszych deklaracji o jej oficjalnym udostępnieniu - ze stron dla partnerów już zniknęła zapowiedź możliwości pobrania kompilacji Beta 1 przez firmy posiadające subskrypcje MAPS. Windows 7 Beta 1 miał wejść do tej subskrypcji 5 stycznia. Pozostawieni bez żadnych wyjaśnień czekają również testerzy zaproszeni do technicznego programu beta. Jeśli Microsoft zdecyduje się na ponowną publikację tej samej wersji, to może się okazać, że to właśnie beta-testerzy dostaną ją - jak na ironię - jako ostatni...

© dobreprogramy

Komentarze