Wyciekły zdjęcia Moto G: odświeżony wygląd i czytnik linii papilarnych?

Strona główna Aktualności

O autorze

Smartfony Moto z serii G cieszą się od lat niezmienną popularnością. Jest tak przede wszystkim z powodu niezawyżonej ceny oraz niezmodyfikowanej przez producenta wersji Androida preinstalowanej na tych urządzeniach. Od premiery trzeciej generacji Moto G minęło już wiele miesięcy, a dziś pojawiły się już pierwsze przecieki prezentujące wygląd oraz nową funkcję nadchodzącej czwartej odsłony.

Zdjęcia nowego Moto G zostały opublikowane na łamach francuskiego serwisu NWE.fr. Mimo że nie ujawniają one żadnych informacji o specyfikacji technicznej smartfona, widoczny jest na nich czytnik linii papilarnych. Najpewniej znajdzie się on na przedniej części obudowy, tuż pod wyświetlaczem. Ten, według serwisu 9to5google.com ma być relatywnie duży, co miałoby potwierdzać wcześniejsze plotki, że Lenovo zaprezentuje w tym roku dwa warianty Moto G różniące się wielkością wyświetlacza.

Wygląda na to, że Lenovo zrezygnowało w końcu z nietrafionego pomysłu na wzornictwo polegającego na umieszczaniu na przedniej części dwóch identycznych osłon na mikrofon i głośnik. W poprzednich seriach taka decyzja skutkowała tym, że dopiero po odblokowaniu wyświetlacza, użytkownik zdawał sobie sprawę, że trzyma smartfona odwrotnie. Na tylnej części obudowy znalazł się aparat o nieznanej dotąd rozdzielczości wraz z dwiema diodami oraz nieśmiertelne logo Motoroli.

Zrezygnowano także z desenia na tylnej, zapewne wymiennej, części obudowy, którą można zamówić spersonalizowaną dzięki serwisowi Moto Maker. Wciąż nie zapowiada się, aby wkrótce udostępniono możliwość korzystania z niego Polakom, ale może się to zmienić jeszcze w tym roku. Premiery nowej Motoroli G możemy spodziewać się w trzecim kwartale tego roku.

© dobreprogramy