Wyciekły zrzuty najnowszej kompilacji Snow Leoparda

Strona główna Aktualności

O autorze

Zrzuty, które pojawiły się dziś w nocy na portalu World of Apple, pochodzą z Mac OS X 10.6 build 10a261. Interfejs systemu został nieco zmieniony, ale nadal nie widać przebudowy o jakiej w zeszłym miesiącu krążyła plotka. Z drugiej strony nie musi to oznaczać, że ostateczne wydanie nie będzie zawierało nowego interfejsu.

Nie możemy być pewni wyglądu systemu, ale możemy być pewni możliwości przeglądania fragmentu drzewa systemu plików za pomocą stosów (stacks). Nowe stosy przy przeglądaniu katalogu zawierającego katalogi nie będą otwierać okna Findera, jeśli użytkownik wybierze jeden z nich. W zamian zawartość wybranego katalogu zostanie wyświetlona w nowej strukturze stosu z możliwością wejścia głębiej lub wyjścia do góry po drzewie.

Aby ułatwić użytkownikowi pracę ze skrótami klawiszowymi, przebudowano panel ustawień systemowych. Zrzut ekranu pokazuje skróty pogrupowane według elementów, których dotyczą (Biurko i Dock, Ekran, Front Row, Spotlight itd). Długo oczekiwana i niezwykle potrzebna funkcja "Put Back" również znalazła potwierdzenie na zrzutach. Ta funkcja to nic innego, jak przywrócenie pliku z kosza do jego lokalizacji przed usunięciem. Z jakiegoś powodu żadna wersja Mac OS X nie posiadała takiej możliwości.

Wszystkie procesy systemowe oraz wszystkie podstawowe programy działają w trybie 64-bitowym, ale istnieje możliwość uruchamiania ich w trybie 32-bitowym na życzenie. Poza tym ilość pamięci używanej przez programy oraz do której programy się odnoszą (footprint) została znacznie zredukowana.

QuickTime Player 7.5.5 dołączony do Mac OS X 10.6 build 10a261 został pokazany na zrzutach nie bez powodu. Jego menu nie ma zablokowanych funkcji, które dostępne były jedynie w płatnej wersji Pro, czyli nagrywania dźwięku i obrazu, tworzenia sekwencji obrazów, edycji filmów, eksportu w różnych formatach itp. Możemy być pewni, że z nową wersją systemu w ręce użytkowników trafi darmowy odtwarzacz bez ograniczonych możliwości.

© dobreprogramy