reklama

Wydajesz za dużo? iBag, torebka oparta na Arduino, pomoże Ci wydawać mniej

Strona główna Aktualności

O autorze

Zakupoholicy powinni właśnie zacząć się bać, bowiem wymyślono naprawdę dobre rozwiązanie ich problemu z wydawaniem pieniędzy. Torebka iBag nie pozwoli im na wydawanie pieniędzy, gdy tylko znajdą się w strefie zagrożenia.

W momencie, gdy posiadacz torby wchodzi do swojej strefy zagrożenia zakupami, torba uruchomia ostrzegawcze światło LED, które jest sterowane przez czip GPS. Jeżeli zakupoholik zdecyduje się na zignorowanie sygnału i dokonanie zakupów, torba będzie śledzić położenie portfela i w razie jego wyciągnięcia wyśle wiadomość SMS do odpowiedzialnej osoby, na przykład do męża, by uświadomić mu, że jego żona właśnie wydaje pieniądze.

Może to brzmieć jak niezbyt skuteczny straszak — w końcu nie powstrzyma to nikogo przed robieniem zakupów. Właśnie dlatego iBag została wyposażona zegar, który zamyka torebkę w dni, gdy jej użytkownik jest podatny na robienie dużych zakupów, jak chociażby w dzień wypłaty.

Torebka sprzedawana jest w dwóch wersjach, damskiej i męskiej. Można ją zakupić za 199 dolarów australijskich, co w przeliczeniu na naszą walutę daje około 544 złotych. Aby móc dokonać zakupu, należy zarejestrować się na tej stronie.

Warto zwrócić uwagę na to, że system, z którego korzysta torebka, oparty jest o platformę Arduino. Do niego właśnie podłączone są zegar, GPS, moduł RFID, który śledzi portfel, czy moduł GSM, wysyłający SMS-y.

Pozostaje nam czekać, aż ktoś wymyśli iFridge. Lodówka, która będzie się zamykać, na przykład, o godzinie 18, żeby nikt nie mógł nic podjadać w nocy, również znalazłaby odbiorców. W końcu, skoro jest sposób na ograniczenie wydawania pieniędzy, to czas na rozwiązanie, dzięki któremu nie będziemy tyli.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama