reklama

Wydano openSUSE 11.4 Milestone 1

Strona główna Aktualności

O autorze

Związał się z portalem dobreprogramy w 2009 roku. Zaczynał jako autor newsów, ma na koncie także kilka artykułów. Obecnie prowadzi cykl podsumowania blogów, w ramach którego opisuje tygodniową aktywność blogerów dobrychprogramów.

Jest już dostępna wczesna wersja testowa openSUSE 11.4 - popularnej, cenionej przez użytkowników dystrybucji Linuksa.

Udostępniony build jest pierwszym krokiem do wydania finalnej wersji OpenSUSE 11.4 w marcu przyszłego roku. Milestone 1 zostało wyposażone w środowisko graficzne KDE 4.5 i GNOME 2.31.90 Beta oraz podsystem grafiki XOrg 1.9. Wśród nowości wprowadzonych do tego wydania warto wymienić istotne zmiany w menadżerze pakietów, który obsługuje teraz funkcję ZSync pozwalającą na pobieranie z Sieci wyłącznie fragmentów plików, które uległy zmianie - mechanizm ten jest niezwykle przydatny przy aktualizacji oprogramowania. Twórcy usunęli także z buildu dostrzeżone błędy i odświeżyli wiele istotnych składników systemu. Na 30 września zaplanowano wydanie kolejnej testowej kompilacji openSUSE, która będzie oznaczona jako Milestone 2. Łącznie do rąk testerów trafi sześć "Kroków Milowych" i dwie wersje Release Candidate.

Najnowszą testową wersję openSUSE można pobrać z naszego vortalu z działu SYSTEMY -> Linux. Przypominamy, że nie jest to jeszcze wersja finalna i może działać niestabilnie.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić