reklama

Wydano pierwszą betę Amazon Web Services SDK dla iOS i Androida

Strona główna Aktualności

O autorze

Kobieta o wielu talentach, użytkowniczka OS X kochająca fotografię, kuchnię wschodnią, ciężką muzykę i poprawną polszczyznę.

Usługi Amazon Web Services (AWS) będą dostępne dla deweloperów oprogramowania przeznaczonego dla urządzeń mobilnych z systemem Android oraz iOS (iPhone, iPad). Współpraca z Amazon Web Services będzie możliwa dzięki udostępnionym dziś pakietom narzędzi dla programistów tworzących oprogramowanie na obie platformy. Narzędzia te weszły własnie w fazę testów beta.

Celem firmy Amazon jest ułatwienie programistom tworzenia aplikacji mobilnych, które będą korzystać z jej rozwiązań opierających się na „chmurze”. Do tej pory twórcy oprogramowania, aby skorzystać z AWS na iOS lub Androidzie, musieli tworzyć własne biblioteki do obsługi połączeń HTTP i obsługi błędów. Dzięki AWS SDK for Android oraz AWS SDK for iOS możliwa jest łatwa integracja programów z Simple Storage Service (S3), SimpleDB, Simple Notification Service (SNS) i Simple Queue Service (SQS). W rezultacie tworzenie programów przesyłających wiadomości i udostępniających dane z użyciem Amazon S3 i SimpleDB dla urządzeń mobilnych będzie dużo prostsze.

W skład SDK wchodzą potrzebne biblioteki, pełna dokumentacja oraz przykłady programów. Biblioteki obsługują wiele niskopoziomowych zadań, jak uwierzytelnianie, ponowne wysyłanie zapytań i pełna obsługa błędów. Wersje próbne narzędzi można pobrać ze strony Mobile Developer Center.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić