reklama

Wygrana licytacja na Allegro to umowa kupna- sprzedaży

Strona główna Aktualności

O autorze

Wygrana licytacja w internetowym serwisie aukcyjnym Allegro to umowa kupna-sprzedaży, ze wszystkimi konsekwencjami - orzekł Sąd Rejonowy dla Warszawy-Pragi Północ w precedensowym procesie dotyczącym wirtualnej aukcji samochodu terenowego.

Orzeczenie Sądu Rejonowego w sprawie aukcji, przeprowadzonej za pośrednictwem serwisu Allegro.pl, samochodu Jeep Grand Cherokee, o której pisaliśmy ma gigantyczne znaczenie dla rozwoju aukcji internetowych w naszym kraju. Sąd stwierdził, że nie można bez konsekwencji wycofać się z "przybitej" aukcji niezależnie od tego czy jest ona przeprowadzana w sieci czy też nie.

W lipcu ubiegłego roku samochód marki Jeep Grand Cherokee wylicytował użytkownik Allegro za kwotę 23 100 zł, transakcja nie została jednak zrealizowana ponieważ wystawiający stwierdził, że nie chce sprzedać pojazdu za tak niską cenę (oczekiwał 30-40 tys. zł), a zapomniał określić ceny minimalnej. Wyrok jednak jak podaje portal Gazeta.pl jest jednoznaczny, doszło do transakcji, a wystawca ma obowiązek wydać pojazd za wylicytowaną cenę, dodatkowo będzie musiał uiścić 3,5 tys. zł kosztów procesowych.

Wyrok wprawdzie nie jest jeszcze prawomocny, nie wiadomo jednak czy wystawca w ogóle będzie wnosił apelację. Dla całej społeczności internetowej wyrok ma niebagatelne znaczenie, wskazuje on wyraźnie, że oświadczenia woli składane w formie elektroniczne mają moc prawną, a żartownisie marnujący czas użytkowników internetowych serwisów aukcyjnych nie są bezkarni. Można mieć nadzieję, że wyrok ten przyczyni się do zwiększenia wiarygodności aukcji internetowych.

Więcej na temat orzeczenia przeczytać można w artykule Sąd: wygrana licytacja na Allegro to umowa kupna- sprzedaży.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama