r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Wyjątkowo duża sprzedaż iWork '09 i Snow Leoparda

Strona główna Aktualności

Mijający rok okazał się bardzo pomyślny dla pakietu biurowego Apple'a. Aplikacje dostępne w ramach iWork '09 sprzedawały się o 50% lepiej niż w 2008 roku. Wzrost sprzedaży zanotował również system Mac OS X 10.6 Snow Leopard, którego premiera miała miejsce we wrześniu.

Niedawno pisaliśmy o planach Apple’a dotyczących rozwoju webowej aplikacji iWork.com. Firmie najwyraźniej opłaca się inwestować w rozwój programów biurowych - iWork '09 sprzedawał się wyjątkowo dobrze. Jak poinformowała firma NPD Group zajmująca się badaniami rynku, między styczniem a październikiem tego roku pakiet kupowany był ponad 50% razy częściej niż w analogicznym przedziale czasu w 2008 roku.

Zdaniem Steve’a Bakera z NPD Apple odniósł spory sukces. Dotychczas iWork nie był specjalnie popularnym programem wśród użytkowników Maków. Wprawdzie jest tańszy od Microsoft Office (129 dolarów za sztukę), to jednak najczęściej przegrywa z darmowym OpenOfficem. W tym roku wzrost sprzedaży iWork '09 mógł być związany z popularnością nowego systemu operacyjnego - Snow Leoparda. W promocyjnym pakiecie oferowanym przez Apple’a można było za 169 dolarów kupić Mac OS X 10.6, iWork '09 i iLife '09. Pojedyncza kopia programu biurowego kosztuje natomiast 79 dolarów.

r   e   k   l   a   m   a

Jak podaje NPD, dużą sprzedaż zanotował również system Snow Leopard. Był kupowany dwa razy chętniej, niż poprzednia wersja Mac OS X, a czterokrotnie częściej od Tigera (OS X 10.4). Według ustaleń Apple w ciągu pierwszego kwartału mógł sprzedać nawet 5 milionów kopii nowego systemu. Cena Snow Leoparda wynosi 29 dolarów za jeden egzemplarz.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.