r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Wykorzystujący Unreal Engine 4 horror Daylight już 8 kwietnia

Strona główna AktualnościROZRYWKA

Pomimo wielu miesięcy, które upłynęły od pierwszych prezentacji możliwości technologii Unreal Engine 4, gier ją wykorzystujących wciąż jakoś nie ujrzeliśmy. Pierwszą z nich na szczęście dostaniemy wreszcie 8 kwietnia, kiedy to do sprzedaży trafi projekt Daylight zespołu Zombie Studios. Ekipa znana z serii strzelanek Blacklight przygotowuje horror na PC oraz PlayStation 4. W cyfrowej dystrybucji sprzedawany będzie za blisko 15 euro.

Poza nowoczesnym silnikiem u podstaw, do zakupu gry zachęcić może również fakt, że za każdym razem przygoda generowana będzie losowo. Ogólne realia fabularne się nie zmieniają, bo wcielamy się w bohaterkę uwięzioną w starym szpitalu (w tej roli znana chyba najbardziej z lizania PSP Jessica Chobot), której jedynym przyjacielem jest podręczny smartfon, lecz poszczególne pomieszczenia powstaną proceduralnie. Produkt korzysta z technologii Real 3D, znanej z kin, więc postraszy też w trzech wymiarach.

r   e   k   l   a   m   a

Posiadacze PS4, którzy już oswoili się ze strumieniowaniem rozgrywki do Twitch.tv, ucieszą się zaś zapewne z jeszcze jednej opcji. Pomysł podobny jest nieco do tego, jaki wykorzystano ostatnio w eksperymencie TwitchPlaysPokemon, bo chodzi o wpływanie na przygodę osoby, która rejestruje przebieg zabawy, poprzez zostawianie na czacie określonych komend. Za przykład podaje się nagłe zamiauczenie kota, gdy ktoś wklepie zwyczajne meow. Listy słów nigdy nie poznamy. Trzeba będzie samemu na nie wpaść.

© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.