r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Wyniki wyszukiwań Google na modelu kuli ziemskiej

Strona główna Aktualności

Search Globe to nowy pomysł firmy Google na wizualizację wyników wyszukiwań. Są one wyświetlane w postaci słupków na interaktywnym modelu kuli ziemskiej.

Codziennie miliony internautów korzystają z wyszukiwarki internetowej. Pochodzą oni ze wszystkich stron świata, władają różnymi językami. Google udostępnił ciekawy projekt, który ma pomóc nam w wyobrażeniu sobie, jak wielka liczba ludzi korzysta dzisiaj z Internetu. W ramach Search Globe każdego dnia zmieszczona będzie wizualizacja najpopularniejszych wyszukiwań z podziałem na kraje i języki świata. Dzięki temu możemy zobaczyć, w jakich miejscach na świecie najczęściej korzysta się z Google. Projekt rozwijany jest przez zespół Google Data Arts przy wykorzystaniu technologii WebGL.

Oprócz wyników wyszukiwań możemy obejrzeć wizualizację populacji ludzkiej na globie ziemskim w ostatnich 20 latach. Google oczywiście zachęca do oglądania Search Globe za pomocą Chrome, ale możemy skorzystać także z innych przeglądarek internetowych. Firma wprowadza też nowości w zbliżonej usłudze - Google Earth. Marissa Mayer podczas Social Loco zapowiedziała, że jeszcze w tym roku Google Earth trafi do tabletów z systemem Android.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   

Trwa konkurs "Ogól naczelnego", w którym codziennie możecie wygrać najnowsze maszynki systemowe Hydro Connect 5 marki Wilkinson Sword.

Więcej informacji

Gratulacje!

znalezione maszynki:

Twój czas:

Ogól Naczelnego!
Znalazłeś(aś) 10 maszynek Wilkinson Sword
oraz ogoliłaś naszego naczelnego!
Przejdź do rankingu
Podpowiedź: Przyciśnij lewy przycisk myszki i poruszaj nią, aby ogolić brodę.