Wyniki wyszukiwań Google na modelu kuli ziemskiej

Strona główna Aktualności

O autorze

Search Globe to nowy pomysł firmy Google na wizualizację wyników wyszukiwań. Są one wyświetlane w postaci słupków na interaktywnym modelu kuli ziemskiej.

Codziennie miliony internautów korzystają z wyszukiwarki internetowej. Pochodzą oni ze wszystkich stron świata, władają różnymi językami. Google udostępnił ciekawy projekt, który ma pomóc nam w wyobrażeniu sobie, jak wielka liczba ludzi korzysta dzisiaj z Internetu. W ramach Search Globe każdego dnia zmieszczona będzie wizualizacja najpopularniejszych wyszukiwań z podziałem na kraje i języki świata. Dzięki temu możemy zobaczyć, w jakich miejscach na świecie najczęściej korzysta się z Google. Projekt rozwijany jest przez zespół Google Data Arts przy wykorzystaniu technologii WebGL.

Oprócz wyników wyszukiwań możemy obejrzeć wizualizację populacji ludzkiej na globie ziemskim w ostatnich 20 latach. Google oczywiście zachęca do oglądania Search Globe za pomocą Chrome, ale możemy skorzystać także z innych przeglądarek internetowych. Firma wprowadza też nowości w zbliżonej usłudze - Google Earth. Marissa Mayer podczas Social Loco zapowiedziała, że jeszcze w tym roku Google Earth trafi do tabletów z systemem Android.

© dobreprogramy

Komentarze