reklama

Wypłynęły ukryte koszty umowy Microsoftu z Yahoo!

Strona główna Aktualności

O autorze

Wygląda na to, że Microsoft nie chciał ujawnić niektórych szczegółów dotyczących ogłoszonej w środę współpracy z Yahoo!. Według niepotwierdzonych informacji firma przez pierwsze lata będzie tracić na umowie wiele milionów dolarów.

Redaktor Seattle Times przedstawił informacje, jakie wyciekły z oryginalnej wersji slajdów zaprezentowanych przez szefa Microsoftu - Steve'a Balmera - na czwartkowej konferencji z analitykami. Schemat z danymi został ostatecznie usunięty z oficjalnej prezentacji. Jeśli informacje w nim zawarte są autentyczne, można domyślać się dlaczego.

Wszystko wskazuje bowiem na to, że przez pierwsze dwa lata trwania umowy Microsoft spodziewa się, że straci na współpracy 300 milionów dolarów. Głównie mają się do tego przyczynić przejęcie i rozwój systemu wyszukiwania (170 milionów dolarów) oraz samo rozpoczęcie pracy (150 milionów). Prócz tego slajd wyszczególnia inne koszty związane między innymi z rozwojem algorytmów (70 milionów), przejęciem (90 milionów) oraz wydatkami na GFS (Global Foundation Services) i innymi podobnymi (145 milionów). Za migrację związaną z systemem reklamowym Microsoft zapłaci 50 milionów dolarów.

Mimo, że firma na początku poniesie bardzo duże koszty związane z transakcją, ze slajdu wynika także, iż w niedalekiej przyszłości zacznie zarabiać na umowie z Yahoo!. Po okresie wprowadzania zmian Microsoft spodziewa się zysku ze współpracy rzędu 400 milionów dolarów.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić