r   e   k   l   a   m   a
reklama

Wypożycz czytnik e-booków w Dolnośląskiej Bibliotece Publicznej

Strona główna Aktualności

O autorze

Wypożyczanie e-booków przez biblioteki robi się coraz popularniejsze. Dolnośląska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu zdecydowała się za to pójść o krok dalej i udostępniać swoim czytelnikom czytniki.

Instytucja ma do wypożyczenia 28 czytników Kindle 5 Classic, jednak w przyszłym roku planuje zaoferować ich jeszcze więcej. Czytelnik może wypożyczyć urządzenie na jeden miesiąc z możliwością przedłużenia okresu wypożyczenia o kolejny miesiąc, pod warunkiem, że sprzęt nie został wcześniej zamówiony przez inną osobę. Za przetrzymanie Kindle'a użytkownik zapłaci karę – złotówkę za każdy dzień przetrzymania.

Co ważne, biblioteka wypożycza puste czytniki, na które możemy wgrać swoje własne e-booki. Możemy też skorzystać z jednej z wielu bezpłatnych baz książek w Sieci, jak chociażby Wolne Lektury. Niestety Dolnośląska Biblioteka Publiczna nie posiada własnych zbiorów e-booków. Mimo to czytniki cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Zgodnie z informacjami, jakie otrzymaliśmy drogą mailową, zainteresowanie nimi jest tak duże, że wszystkie zostały wypożyczone już w ciągu pierwszych dwóch dni akcji.

Regulamin wypożyczania czytników oraz zasady korzystania z Kindle możecie znaleźć na stronie biblioteki. Jeżeli zaś chcecie natychmiast wypożyczyć czytnik, to swoje kroki musicie skierować pod adres Rynek 58 (oczywiście we Wrocławiu).

© dobreprogramy
reklama
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

reklama
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieSnap ma się coraz gorzej. A jego twórca jest najlepiej opłacanym na świecie prezesem