Wypożyczalnia pirackich filmów

Strona główna Aktualności

O autorze

W wyjątkowo perfidny sposób działał Daniel B. - właściciel jednej z wypożyczalni filmów z Morąga na Mazurach. Pod płaszczykiem legalnej działalności wypożyczał klientom pirackie płyty, czyniąc sobie z tego dochodowy biznes.

Jak widać na zdjęciu, na pierwszy rzut oka wszystko wyglądało jak w każdej normalnej wypożyczalni. Na półkach znajdowały się pudełka z filmami, które można było odpłatnie wypożyczyć. Jak się okazało, zarówno filmy jak i okładki zostały nielegalnie skopiowane z oryginałów. Ta sielanka trwała do środy kiedy to ostródzcy i olsztyńscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępstw gospodarczych przeprowadzili kontrolę. Wykryto i zabezpieczono 3100 nielegalnie skopiowanych płyt DVD z filmami, oryginalnych nośników było raptem kilka. Przeszukano następnie mieszkanie mężczyzny, w którym to znaleziono blisko 500 kolejnych piratów. Zabezpieczono również komputer służący do kopiowania płyt. Zatrzymany tłumaczył się, że zakup oryginalnych filmów nie pozwoliłby mu na uzyskiwane dostatecznych dochodów z prowadzenia wypożyczalni...

Jak informuje Policja, na poczet grożących mężczyźnie kar dokonano zajęcia jego mienia - samochodu o wartości 10.000 zł. Za naruszenie przepisów ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna. Policja już zapowiada kontrole kolejnych wypożyczalni.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieSprawdź, czy możesz być astronautą. Ten test oblali nawet najlepsi