Wypróbuj oMega Commander do pracy z plikami. Możesz go mieć za darmo

Strona główna Aktualności

O autorze

Total Commander jest niekwestionowanym liderem wśród menedżerów plików na Windowsie, ale jeśli ktoś ma ochotę na nowe wrażenia, i to zupełnie za darmo, polecam nowość w naszej bazie – oMega Commander. To bardzo rozbudowany menedżer plików z szerokimi możliwościami konfiguracji, bardzo wygodnym wyszukiwaniem, wbudowanym kompresorem plików, kartami i obsługą zakładek.

Przy pierwszym uruchomieniu programu można wybrać mnóstwo opcji wyglądu, w tym skórkę, kolory paneli z listami plików, odstępy między liniami tekstu, rozmiar liter, pokazać ukryte pliki i ukryte pliki systemowe (zostaną specjalnie oznaczone). Można również wybrać typ interfejsu – wstążkę, rozwijane menu w starym stylu i wysuwane panele. W każdej chwili można ten schemat zmienić.

oMega Commander ma ogromne możliwości filtrowania plików. Można je nie tylko sortować według różnych parametrów, ale też pokazać tylko spełniające pewne warunki, jak utworzone w przedziale czasowym albo o odpowiednim rozmiarze. Widok plików może prezentować listę ze szczegółami, miniatury lub kombinacje pośrednie. Pliki są oznaczane kolorami według typu. Różne dyski można przeglądać w kartach, można również włączyć widok ilustracji pokazującej wolne miejsce na dysku.

Z oMega Commandera można korzystać tylko z pomocą klawiatury. Bardzo intuicyjnie działa wyszukiwanie – wystarczy zacząć pisać, by na liście wyświetliły się tylko pliki z tymi literami w nazwie. Menedżer pozwala również bezpiecznie usuwać pliki z dysku, by utrudnić odzyskiwanie danych. Można także zapisywać pliki jako kolorowe zakładki i korzystać z programu z linii poleceń. Nie zabrakło wbudowanego archiwizera plików, dzielenia i łączenia plików oraz możliwości łączenia się z dyskami sieciowymi.

Program ma także wbudowaną przeglądarkę plików graficznych i edytor plików tekstowych, także z kolorowaniem składni, jeśli wykryta zostanie taka potrzeba. Jego największą wadą jest prawdopodobnie brak języka polskiego.

oMega Commandera można testować przez 30 dni bez ograniczeń po pobraniu z naszej bazy programów. Licencję na program można jednak uzyskać za darmo jeszcze przed 2 dni. Wystarczy udać się na stronę promocji i podać e-mail, do którego zostanie przypisana. Potem trzeba przepisać numer licencji i adres e-mail do programu.

Warto zaznaczyć, że licencja na oMega Commandera nie jest droga. W normalnych okolicznościach program można kupić za wybraną kwotę (minimum 5 dolarów).

© dobreprogramy