Wystarczy dokupić DualShocka: gry z PlayStation trafią na telewizory Samsunga

Strona główna Aktualności

O autorze

„Sprytne” telewizory Samsunga zyskały nowe, stawiające je przed konkurencją możliwości – i to za sprawą jednego z głównych rywali koreańskiej firmy. Od przyszłego roku w gry powstałe na konsole Sony będzie można grać właśnie na Samsung Smart TV.

Jakkolwiek nieprawdopodobne może się to wydawać, z biznesowego punktu widzenia takie partnerstwo ma sens. Z jednej strony Samsung jest dziś największym na świecie producentem telewizorów, z drugiej – nie ma kompletnie nic do powiedzenia w kwestii gier, podczas gdy Sony jest tu wagą superciężką.

Zabawa na telewizorach Samsunga będzie możliwa dzięki usłudze PlayStation Now – streamingu gier z PlayStation 3, której klient powstaje właśnie na platformę SmartTV. Sony oświadczyło, że na początku udostępni w ten sposób około 200 gier. Zachowają one wszystkie możliwości oryginałów, włącznie z trybem multiplayer.

Posiadacze telewizorów Samsunga będą musieli dokupić jedynie gamepada. Co ciekawe, ma to być Dual Shock 4 (ten z PlayStation 4), a nie klasyczny pad z PS3. Warto zauważyć, że o wiele bardziej cała sprawa jest trudna dla Sony. PlayStation 3 nie jest czymś, co łatwo zwirtualizować w jakimś centrum danych. Według nieoficjalnych doniesień, na potrzeby swojej usługi streamingowej Sony musiało stworzyć specjalne serwerowe moduły z procesorami Cell i RSX – de facto sprzętowe emulatory kultowej konsoli. Każdy taki moduł jest w stanie zastąpić osiem normalnych konsol.

© dobreprogramy
s