Wystartował CeBIT 2006

Strona główna Aktualności

O autorze

Dziś w Hanowerze rozpoczął się CeBIT 2006 - największe targi teleinformatyczne na świecie. Wczoraj targi mogli zwiedzać jedynie przedstawiciele prasy, wieczorem miało miejsce oficjalne otwarcie przez kanclerz Niemiec, Angelę Merkel.

Wystawcami są dostawcy sprzętu elektronicznego i telekomunikacyjnego oraz oprogramowania. Mocnym punktem tegorocznych targów jest szerokopasmowy dostęp do Internetu oraz telefonia internetowa. Szczególną uwagę będzie przyciągać technologia telefonii komórkowej HSDPA, będąca poszerzeniem UMTS i otwierająca nowe możliwości przed telewizją przenośną. Jeśli chodzi o komputery, zostaną zaprezentowane procesory dwurdzeniowe oraz nowy system operacyjny firmy Microsoft, Windows Vista. Nieco zaskakująca jest nieobecność tak ważnych producentów jak Sony i Cisco.

Ogólnie w targach bierze udział 6 260 firm z 71 krajów (16 z Polski). Rok temu liczba odwiedzających sięgnęła pół miliona. CeBIT potwa do 15 marca.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieRecenzja Xiaomi Mi Mix 2S. Naprawdę świetnie, ale jeszcze bez perfekcji