r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Wysyłka HoloLens rozpoczęta, wydany został także emulator gogli #Build

Strona główna AktualnościSPRZĘT

Urządzeniem Microsoftu, które ostatnio cieszy się największym zainteresowaniem z pewnością jest HoloLens. Nie mogło więc go zabraknąć podczas konferencji Build 2016. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, właśnie rozpoczęła się wysyłka wersji deweloperskich. Wydany został również emulator gogli, umożliwiający testowanie aplikacji holograficzne na komputerze, bez konieczności posiadania HoloLens.

Gogle Microsoftu zostały pokazane w styczniu 2015 roku i już wtedy ich prezentacja, zakończona gromkimi brawami, wywoła u publiczności spore emocje. Programiści od początku byli zachęcani do tworzenia aplikacji.

Na HoloLens można uruchomić prawie każdą aplikację uniwersalną przeznaczoną na Windows 10. Jednak, co zrozumiałe, Microsoftowi zależy przede wszystkim na aplikacjach wykorzystujących cały potencjał gogli.

r   e   k   l   a   m   a

Wczorajsza prezentacja była naprawdę efektowna. Pokazane zostało oprogramowanie Galaxy Explorer, które pozwala na przeglądanie trójwymiarowych ciał niebieskich oraz galaktyk w rozszerzonej rzeczywistości.

Dowiedzieliśmy się również, że HoloLens będą między innymi wykorzystywane przez studentów medycyny w nauce anatomii. Dodatkowo programiści zyskają dostęp do aplikacji Destination: Mars. Dzięki niej będą zapoznają się z najnowszymi panoramami sferycznymi z Marsa.

Emulator HoloLens wykorzystuje oprogramowanie Hyper-V oraz współpracuje z Visual Studio. Natomiast dane, które zostałyby zebrane z wykorzystaniem wbudowanych czujników, symulowane są za pomocą klawiatury, myszki oraz kontrolera konsoli Xbox. Pozwoli to na sprawdzenie działania aplikacji w sposób zbliżony do tego jakbyśmy fizycznie posiadali urządzenie. Aplikacje nie muszą być w żaden sposób modyfikowane, aby móc uruchomić je w emulatorze. Nie rozpoznają nawet, że tak naprawdę nie korzystamy z gogli.

Za dostęp do deweloperskiej edycji HoloLens musimy obecnie zapłacić 3000 dolarów. Pozostaje nam liczyć, że wersja konsumencka będzie tańsza. Jeśli jesteście zainteresowani emulatorem, to możecie go już pobrać.

© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.