r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Wysyp azjatyckich smartfonów z Windows Phone 8.1 od Hisense i Q-Mobile

Strona główna AktualnościSPRZĘT

Korzystniejsze warunki, na jakich producenci sprzętu mogą tworzyć smartfony z mobilnym Windowsem, przyczyniły się do coraz chętniejszego tworzenia słuchawek z Windows Phone. Do grona tych firm dołącza chiński Hisense oraz wietnamski Q-Mobile. Obaj producenci liczą na zdobycie lokalnych rynków niedrogimi urządzeniami z Windows Phone 8.1.

Hisense z Chin zaprezentował smartfon Nana oparty na najnowszym Windows Phone w wersji 8.1 Update 1. Będzie to niedroga słuchawka za około 100 dolarów. Za taką cenę otrzymamy 5-calowe urządzenie z rozdzielczością HD z czterordzeniowym procesorem Qualcomm Snapdragon 200, 1 GB RAM i pamięcią wewnętrzną 8GB z możliwością rozszerzenia jej za pomocą karty micro SD. Nana, z racji posiadania Windows Phone 8.1 Update 1, otrzyma chiński odpowiednik Cortany, czyli Xiao Na. Oczywiście dostępny smartfon będzie miał moduł dual SIM.

Wietnamski Q-Mobile będzie miał w swojej ofercie aż pięć urządzeń z mobilnymi okienkami. Najtańszy W408 kosztować będzie około 95 dolarów i posiadać ma 4-calowy ekran WVGA (jako jedyny z 512 MB RAM). Nieco droższy model W410, ma mieć już 1 GB RAM, oraz nieznacznie lepszą baterię. Model W473 to 4,7-calowy ekran HD w cienkiej obudowie, o grubości zaledwie 7,2mm. Dwa ostatnie egzemplarze to W510 z 5-calowym ekranem i 6-calowy W610. Wszystkie smartfony od Q-Mobile będą posiadały czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 1,2 GHz oraz moduł dual SIM.

r   e   k   l   a   m   a

Nowy sposób podejścia do firm OEM skutkuje wzmożonym zainteresowaniem producentów urządzeń. Liczmy na to, że również nasi lokalni twórcy smartfonów rozpoczną tworzenie ciekawych słuchawek z Windows Phone na pokładzie.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.